Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

 افزایش میل جنسی زنان با افزایش سن چطور ممکن خواهد بود ؟افزایش میل جنسی

میل جنسی خانم ها با افزایش سن تغییراتی می کند‎

 

به گزارش سایت طبتاج   میل جنسی خانم‌ها با افزایش سن تغییراتی میکند ، ولی این به معنای کاهش میل جنسی خانم‌ها نیست. در این مقاله به تغییرات تمایلات جنسی خانم‌ها با افزایش سن اشاره می کنیم.

 

میل جنسی زنان با افزایش سن چه تغییری می کند؟

مسلما شما در مورد خشکی واژن و کاهش میل جنسی شنیده اید که میتواند تغییرات زیادی در روابط جنسی شما با افزایش سن داشته باشد. ولی تمامی مشکلات یا خوشی هایی که با آن رو به رو خواهید بود این دو نیستند. در حالی که تغییر پرهیز ناپذیر است، متخصصین بر این باورند که با افزایش سن شیوه های زیادی برای بهتر شدن روابط جنسی موجود است .

در این مقاله تغییراتی که قرار است با افزایش سن در روابط جنسی تجربه کنید را با شما در میان می گذاریم.

  

1. روابط جنسی برایتان رضایتبخش تر خواهد شد

به گفته خانم رابینسون Robinson بر مبنای مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی آمریکا، دو سوم زنان از زندگی جنسی خود راضی بودند من جمله زنان 80 ساله. چه بسا بهتر از آن، 67% زنان مسن اعلام کرده بودند که در بیش تر وقت ها یا مدام ارگاسم را تجربه میکنند . بر مبنای گفته محققین سن دیگو در دانشگاه کالیفرنیا با افزایش سن کیفیت روابط جنسی بهبود پیدا میکند . به گفته دکتر سوزان ترامپتر Susan Trompeter، همکار این مطالعه،" نه تنها زنان مسن‌تر شرکت کننده در این مطالعه بیش ترین خشنودی را از روابط جنسی داشتند بلکه نرخ رسیدن به ارگاسم در آنها در قیاس با زنان جوان تر برابر بود."

  

2. شریکتان می داند که دارد چه کار میکند

به گفته دکتر لورن استریچر Lauren Streicher، متخصص زنان در شیکاگو و نویسنده Sex Rx:Hormones, Health and Your Best Sex Ever، زمانیکه حرف از روابط جنسی بهتر به بین می‌اید ، تجربه نقش بسیار مهمی اجرا میکند ، به همین علت زنانی که در دهه 40 و پس از آن هستند فواید بهتری در این زمینه خواهند داشت. تمامی فکر می کنند که روابط جنسی در دهه 20 زندگی برترین کیفیت را دارد ولی به سادگی باید بگویم که واقعیت ندارد. زمانیکه جوان هستید ممکن است با یک پسر 20 ساله تازه کار روابط داشته باشید. ولی در دهه های بعدی زندگی تجربه تمامی ما در این زمینه بیش تر خواهد شد."

 

3. جذاب به نظر رسیدن امکان دارد فشار زیادی بر شما وارد کند

به گفته استریچز با اینکه یک فرد 50 ساله امکان دارد حس یک فرد 30 ساله را داشته باشد ولی توقعات جامعه از زنان آنها را برای جوان تر به نظر رسیدن تحت فشار می گذارد، با هر تولدی که از عمرتان می گذرد شما را تحت فشاری غیر حقیقی قرار میدهد . این فشار که باید جذاب تر به نظر برسید و ظاهر بدنی یک امر اجباری برای حس لذت در زمان روابط جنسی است برای شما مسئله ساز خواهد شد. توقعات خود را در خصوص بدنتان که باید چطور به نظر برسد را بازآفرینی کنید تا شانس بهتری برای لذت بردن از روابط جنسی داشته باشید و مجدد همان شور و حرارت گذشته را حس کنید.

4. سالها روابط جنسی با یک شریک دائمی سبب بهبود حس خوشبختی در شما میشود

به گفته دکتر استفانی مک کلیلان Stephanie McClellan، متخصص زنان در نیوپورت بیچ، منی علاوه بر اسپرم شامل اکسی توسین oxytocin( هورمون عشق) و سروتونین serotonin است، دو هورمونی که حس خوب را در بدن ایجاد میکنند . پژوهش های گوناگون نشان داده است زنانی که بصورت مرتب در معرض منی برابر قرار بگیرند بصورت کلی دارای سطح پائین تر بیماری افسردگی و سطح بالاتر حس لذت و خوشبختی در زندگی هستند.

 

علل کاهش میل جنسی در زنان

زمانی که حرف از روابط جنسی بهتر به میان می‌اید تجربه نقش بسیار مهمی اجرا می کند‎

 

5. یک شریک تازه می تواند همه چیز را از بین ببرد

به گفته مک کلیلان، واژن یک نقطه ورودی از دنیای بیرون به دنیای داخل بدن است. همچنین رابطه نزدیکی با سیستم ایمنی بدن دارد. درصورتی که سالها شریک یکسانی داشته باشید و یک دفعه این شریک تغییر کند، امکان دارد واژنتان پیام هشداری به سیستم ایمنی ارسال کند که منی جدید یک عامل خارجی است. نتیجه آن امکان دارد تحریک یا چه بسا درد موقع نزدیکی باشد.

  

6. کف لگن ضعیف می تواند همه چیز را خراب کند

با بالا رفتن سن، سطح استروژن بصورت طبیعی افت میکند . این مسئله نه تنها روی روابط جنسی و رطوبت واژن تأثیر میگذارد بلکه سبب ناتوان شدن عضلات کف لگن و کاهش حس جنسی خواهد شد. به گفته کارلی تریسی Karly Treacy، مربی یوگا که در زمینه سلامت عضلات کف لگن تخصص دارد، با ناتوان شدن عضلات کف لگن رسیدن به ارگاسم برایتان مشکل تر خواهد شد. ولی قبل از اینکه تمرین های کگل را آغاز کنید بهتر است بدانید که قابلیت دارد در انجام آنها دچار خطا شوید.

 

تمرین درست اصلاً ربطی به نگه داشتن ادرار ندارد. بلکه باید عضلات کف لگن را به طریقی جمع کنید که به هم فشرده شوند و به همین شکل نگه دارید تا قدرتمند تر شوند. عضلات بین دو استخوان نشیمنگاه را خیال کنید. در زمان بازدم، این عضلات را به طرف هم جمع کنید درست مانند بسته شدن در اسانسور و زمانیکه در بسته است آن را به طرف بالا بکشید. این تمرین را به مدت 3 هفته دو بار در روز و هر بار 10 دفعه تکرار کنید.

  

7. بی خوابی می تواند بصورت جدّی روی زندگی جنسی شما تأثیر بگذارد

بر مبنای گزارش بنیاد ملی خواب، اختلال های خواب با افزایش سن، افزایش پیدا میکنند . به گفته دکتر استیون آ رابین Steven A. Rabin، متخصص زنان در لس آنجلس، جای تعجب ندارد که خستگی یکی از علل اصلی از بین برنده میل جنسی باشد.

تلاش کنید از یک برنامه خواب ثابت استفاده کنید و در طول روز در معرض نور خورشید قرار بگیرید تا شب ها بتوانید خواب بهتری داشته باشید.

 

8. روابط جنسی سرعتی دیگر به میزان قبل لذتبخش نیست

ناراحت کننده است ولی واقعیت دارد: باید در انجام روابط جنسی فوق العاده سریع تجدید نظر کنید زیرا زنان با افزایش سن مدت زمان بیشتری طول میکشد تا برانگیخته و واژنشان خیس شود و به میزان کافی ارامش پیدا کنند تا از روابط جنسی لذت ببرند. به گفته رابین، زمانیکه شما و شریکتان متوجه این تغییر باشید میتوانید زمان را با هم تنظیم کرده و مهلت کافی برای داشتن لذت دو طرفه را به دست آورید.

 

9. امکان دارد به کمک پزشکتان احتیاج داشته باشید

اکثر وقت ها، تغییراتی که زندگی جنسی شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند به علت استفاده دارو است که به آسودگی قابل حل هستند( مثلا خشکی واژن) بدین ترتیب صادقانه حرف زدن با پزشکتان از اهمیت بالایی بهره مند است. به گفته استریچر، راه‌های زیادی وجو د دارد که پزشکتان می تواند در داشتن یک روابط جنسی لذتبخش تر به شما کمک کند، ولی باید از سختی های شما باخبر باشد تا بتواند آنها را حل کند. حرف زدن در خصوص هیچکدام از مشکلاتتان ممنوع نیست بدین ترتیب خیلی راحت چه بسا در خصوص درد حین روابط با پزشکتان مشورت کنید حتی درصورتی که احساس خجالت می کنید.

 

10. امکان دارد فعال تر از همیشه شوید

تحقیقات منتشر شده در مجله Personality and Individual Differences نشان داد زنان در دهه 30 و ابتدای 40 به میزان قابل توجهی فعالیت جنسی بیشتری نسبت به زنان جوان تر دارند. فی الواقع زنان 27 تا 45 ساله نه تنها فانتزی های جنسی بیشتری را نسبت به زنان 18 تا 26 ساله گزارش کرده بودند بلکه اعلام کرده بودند که فعالیت جنسی بیشتری هم دارند.

 

 

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی