Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

آیا رابطه جنسی دهانی برای سلامت واژن مضر است؟

در حین رابطه دهانی هم میتوانید روی واژن خود را با سد دهانی Dental Dam بپوشانید – سد دهانی یک تکه نازک لاتکس است که میتوانید روی واژن خود را با آن بپوشانید. به این ترتیب زبان و دهان شریک جنسی رابطه مستقیم با پوست و اطراف واژن نخواهد داشت.

به گزارش سایت  طبتاج   رابطه دهانی یکی از قسمت های رابطه جنسی است که اطلاعات زیادی در خصوص خطرات آن وجود ندارد. در این مطلب به بعضی مشکلات مربوط به رابطه دهانی اشاره میشود .

رابطه دهانی چه خطراتی برای واژن دارد؟

85 درصد خانم ها در موقع برقراری رابطه جنسی رابطه دهانی انجام می دهند . بر مبنای بررسیهای انجام شده رابطه دهانی یک بخش طبیعی از لذت رابطه جنسی در بین زوجین شده است.
ولی با وجود علاقه بیشتر افراد به این مدل ارتباط اطلاعات زیادی در خصوص آن در دست نیست و خطرات آن مشخص نشده است. اغلب اطلاعات و راهنمایی ها مربوط به رابطه مقعدی یا رابطه واژینال است. به این ترتیب احتمالا سؤال بسیاری از اشخاص باشد که آیا رابطه دهانی سلامت واژن زنان را به خطر می اندازد؟

دکتر آلیسا دووک، متخصص قلب و عروق عضو تیم پزشکی نیویورک در این باره میگوید :رابطه دهانی لزوما برای واژن بد نیست. یک محیط باکتریایی طبیعی در دهان و یک محیط باکتریایی طبیعی در واژن موجود است و برای افرادی که دارای سیستم ایمنی سالم و طبیعی هستند، این محیط باکتریایی مشکلی به وجود نمی آورد.

رابطه دهانی و تبخال تناسلی

در حالیکه آب دهان همسر شما امکان دارد سالم باشد، دهان، لب ها یا گلوی وی امکان دارد کاملاً سالم نباشد. درصورتی که فرد ابتلا به تبخال باشد یا حس کند بزودی دچار تب خال خواهد شد – و لب وی با پوست واژن و اطراف آن تماس پیدا کند – این تبخال امکان دارد به شما انتقال یابد.

تبخال ها به دلیل ویروس هرپس herpesایجاد می شوند ، بدین ترتیب هرپس دهانی مرد می تواند در زن به هرپس واژینال یا تبخال تناسلی تبدیل شود. دکتر دووک در این مورد میگوید :بسیاری از اشخاص به این واقعیت فکر نمیکنند که چنانچه مرد یکی از این تبخال ها را داشته باشد و با یک زن رابطه دهانی برقرار کند، بعد از آن زن مستعد ابتلا به عفونت و تبخال تناسلی خواهد بود.

رابطه دهانی و بیماری سوزاک و کلامیدیا

تبخال تناسلی تنها بیماری مقاربتی بعد از یک رابطه دهانی برای یک زن نیست. سوزاک Gonorrhea و کلامیدیا chlamydia هم بیماری هایی هستند که درصورتی که مرد در گلوی خود به آن ها مبتلا باشد، می تواند آنها را از طریق رابطه دهانی به واژن زن انتقال دهد.

روابط دهانی و ویروس ایدز (HIV)

ویروس ایدز هم تهدید دیگری است. ذرات ویروسی می توانند از طریق یک خراش یا زخم وارد واژن شده و HIV را هم به زن منتقل کنند .

رابطه دهانی و ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV

خطر دیگر خطر ویروس Human Papillomavirus ویروس پاپیلوم یا HPV انسانی است. احتمال انتقال این ویروس از طریق رابطه دهانی مشخص نیست، ولی درهرصورت طبق گفته مرکز کنترل بیماریها ، بعضی پژوهش ها نشان داده اند که این احتمال وجود دارد . درصورتی که شریک جنسی یک خانم ویروس HPV را در گلوی خود داشته باشد و یکی از اقسام ویروسی را که با سرطان دهانه رحم در ارتباط است در بین آن ها وجود داشته باشد، این ویروس به زن انتقال داده میشود و خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم در زن افزایش خواهد یافت.

به هرحال رابطه دهانی در حین پریود زن به هیچ وجه توصیه نمی شود برای این که احتمال انتقال عفونت به هر دو طرف وجود دارد .
دکتر دووک در پایان میگوید :همیشه برای رابطه جنسی دهانی یا واژینال توصیه هایی داریم و اقدامات احتیاطی را لازم است انجام دهید. درصورتی که اطلاعی از شرایط بیماری های مقاربتی شریک جنسی خود ندارید، بهتر است در حین رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید. در حین رابطه دهانی هم میتوانید روی واژن خود را با سد دهانی dental dam بپوشانید – سد دهانی یک تکه نازک لاتکس است که میتوانید روی واژن خود را با آن بپوشانید. به این ترتیب زبان و دهان شریک جنسی رابطه مستقیم با پوست و اطراف واژن نخواهد داشت.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی