Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

روشهای درمان زود انزالی در مردان چگونه است ؟درمان زود انزالی, زود انزالی, درمان زود انزالی مرد

درمان زود انزالی

 

درمان زود انزالی

به گزارش سایت طبتاج زود انزالی یکی از مشکلات رایج در بین مردان است که تأثیر مستقیمی بر کیفیت روابط زناشویی در زندگی مشترک می گذارد. خیلی از آقایان برای رفع این مشکل به استفاده داروهایی که در این زمینه و با ادعای درمان زود انزالی در بازار وجود دارد پناه می برند در صورتی که استفاده از این داروها و انواع قرص تاخیری در طولانی مدت امکان دارد مشکلات و عوارضی را برای شخص به دنبال داشته باشند.

درمان دارویی زود انزالی

درمان دارویی زود انزالی شامل استفاده از داروهای ضدافسردگی می شود. این داروها میتوانند انزال را به تأخیر انداخته و مدت زمان مقاربت را افزایش دهند. برای تجویز اینگونه داروها باید به پزشک مربوطه مراجعه نموده و تحت نظارت او استفاده کنید.

 

بسیاری اشخاص برای طولانی‌تر شدن رابطه به داروهایی مانند متادون و ترامادول روی می آورند بی آن که از اثرهای اعتیادآور و وابستگی آنها آگاهی داشته باشند. حتی گاهی موادی مانند ماریجوانا، تریاک و کوکائین به این منظور استفاده میشوند که لذت جنسی را برای مدتی محدود بالا می برند ولی پس از مدتی مضرات آنها نمود پیدا می کند.

 

یکی از پرمصرف ترین داروها به منظور افزایش زمان انزال قرص ترامادول است. این دارو برای مصارف پزشکی مجاز بوده و معمولاً برای کاهش درد پس از جراحی های سنگین تجویز می شود. ولی بسیاری از اشخاص آنرا جهت افزایش زمان انزال استفاده نموده و به دوستان شان توصیه می کنند. فارغ از اینکه ترامادول خاصیت اعتیادآوری شدید داشته و عارضه های آن حتی در کم تر از چند ماه بروز پیدا می کنند.

 

درمان زود انزالی, زود انزالی, درمان زود انزالی مرد

راه های درمان زود انزالی

 

عوامل ایجاد زود انزالی

پدیده زود انزالی میتواند عوامل مختلفی داشته باشد که بعضی از آن ها جنبه روانشناختی داشته و بعضی هم به علت عوامل فیزیکی گوناگون مثل تغییرات هورمونی رخ می دهد. برای شناخت بیشتر شما با این موارد، عوامل مؤثر بر این پدیده به شرح زیر هستند:

 

سروتونین

هرچند دلیل و عوامل دقیقی برای پدیده زود انزالی وجود ندارد، ولی سروتونین( Serotonin) امکان دارد در آن نقش داشته باشد. سروتونین یک ماده طبیعی ساخته شده توسط اعصاب است. میزان زیاد این ماده در مغز باعث می شود که زمان انزال در شخص افزایش یابد و مقدار کم در آن هنگام انزال را کم می کند و منجر به ایجاد پدیده انزال سریع می شود.

 

مسایل روانشناختی

در مشکل انزال سریع موردهای گوناگون روانی دخیل هستند که بعضی از آن ها عبارتند از:

 

- افسردگی موقت

- استرس و فشار روحی و روانی

- حس گناه

- توقعات غیر واقعی در مورد عملکرد جنسی

- سابقه در مورد داشتن سرکوب جنسی

- اعتماد به نفس پائین

- وجود مشکل در روابط جنسی

 

درمان زود انزالی, زود انزالی, درمان زود انزالی مرد

علت زود انزالی

 

درمان های سریع زود انزالی

استفاده از کاندوم

کاندوم های تاخیری دارای ماده های بی حس کننده می باشند که به محض استفاده، در کم تر از 5 دقیقه نوک آلت را کم احساس نموده و بطور میانگین تا بیست دقیقه بعد دوام دارد.

 

استفاده از ژل ها و اسپری های بی حس کننده

این شیوه بسیار محبوب است. اسپری های تاخیری دارای موادی هستند که عصب های موجود بر روی آلت را کم حس تر کرده و سبب می شود انزال دیرتر اتفاق بیفتد. عمده مواد بی حس کننده در این محصولات لیدوکایین و بنزوکایین می باشند.

 

استفاده از فشار برروی نقاط حساس

با کمی شناخت با آناتومی آلت به آسانی می شود این کار را انجام داد. شما میتوانید انزالتان را با فشار برروی یک یا دو نقطه زیر عقب بیاندازید.

 

فشار بر کف لگن- با فشار برروی ناحیه بین مقعد و کیسه بیضه می شد انزال را به تأخیر انداخت.

 

کشیدن بیضه ها- زمانیکه مردان نزدیک انزال هستند، کیسه بیضه بالا رفته و نزدیک به بدن میشود، با ارام پائین کشیدن بیضه ها و دور کردن از بدن می شود، انزال را بهتاخیر انداخت. همسرتان میتواند در این کار به شما کمک کند.

 

تغییر حالت در رابطه جنسی

برخی از انواع پوزیشن ها و حالت ها به شما در درمان زود انزالی کمک می کنند. همینطور با کاهش سرعت رابطه جنسی هم میتوان به درمان این مشکل کمک نمود.

 

درمان زود انزالی, زود انزالی, درمان زود انزالی مرد

برای درمان زود انزالی چه باید کرد

 

روشهای دیر انزالی

تکنیک فشردن، راهی برای دیر ارضا شدن

پس از ایجاد نعوظ، تحریک را ادامه دهید. هر موقع که حس کردید در حال رسیدن به اوج هستید، کار را متوقف کنید.

 

انگشت شست و اشاره خود را درست زیر سر آلت تناسلی حلقه کنید.

 

با انگشتان فشاری به سر آلت تناسلی وارد کنید. برای تمرین از فشارهای کم تر استفاده کنید تا بالاخره به این نتیجه برسید که چه مقدار فشار انزال را متوقف می کند. هر موقع که حس درد داشتید، فشار دادن را متوقف کنید.

 

معمولاً فشار برای پنج ثانیه، حس انزال را در شخص از بین می برد.

 

این روند را برای 4- 5 بار تکرار کنید تا هنگامی که بالاخره به خودتان اجازه رسیدن به اوج لذت جنسی کامل را بدهید.

 

استفاده از روش شروع و توقف برای دیر ارضا شدن

یکی از روشهای مؤثر برای رهایی از انزال زودرس یا دیرارضا شدن روش start& stop نام دارد. در این شیوه شما به فعالیت جنسی پرداخته و پس از آنکه تحریک شما به حداکثر رسید و درست پیش از آن که ارگاسم شوید، دست از فعالیت برداشته و برای مدت کوتاهی هیچ تحریکی انجام نمی دهید.

 

هرچه تمرین این روش بیشتر صورت گیرد، مدت زمان رابطه جنسی هم افزایش خواهد گرفت. به اینصورت که سیستم جنسی بطور ناخودآگاه یاد می گیرد که دیرتر تحریک شده و ارگاسم صورت گیرد.

 

تمرین کیگل

تمرین کیگل را برای به تاخیر انداختن ارگاسم انجام بدهید. کیگیل زمانی موثر است که انزال نزدیک است و میتواند کمک کند تا انزال به تأخیر بیفتد. خیلی راحت تمرین های کیگل را در گوگل جست وجو کنید تا شیوه ی انجام آنرا یاد بگیرید. این تمرینات به ایجاد عضلات در کف لگن کمک می کنند و به این ترتیب باعث میشوند که کنترل بهتری روی انزال تان داشته باشید.

 

در یک مطالعه ی کنترل شده که در سال ۲۰۱۲ روی انزال زودهنگام صورت گرفت، مردانی که پیش از انزال حتی یک دقیقه هم رابطه ی جنسی شان طول نمی کشید، یک دوره ی ۱۲ هفته ای تمرین های کف لگن را انجام دادند. نتایج این مطالعه نشان داد که زمان واکنش انزال آن ها از ۳۱.۷ ثانیه به ۱۴۶.۲ ثانیه افزایش یافت.

 

درمان زود انزالی, زود انزالی, درمان زود انزالی مرد

درمان زود انزالی مردان

 

تکنیک عقب نشینی کردن

به محض اینکه حس کردید در آستانه ارضا شدن هستید عقب نشینی کنید تا تحریک جنسی تان فروکش کند. این تکنیک هم باید دقیقا مانند شیوه قبلی بموقع انجام شود تا جلوی زودانزالی را بگیرد.

 

عشق بازی کردن

اغلب مردها تمرکز اصلی شان را روی ارضا شدن و انزال قرار می دهند؛ در حالیکه بخش بزرگی از یک رابطه جنسی موفق عشقبازی کردن و توجه به رضایت جنسی طرف مقابل است. پیش نوازی های قبل از نزدیکی نه تنها لذت رابطه جنسی تان را بیشتر می کند بلکه طول و مدت آنرا هم افزایش می دهد. بنابراین بهتر است تلاش کنید بفهمید شریک جنسی تان از چه چیزهایی لذت می برد و به خواسته های وی توجه کنید.

 

درمان زود انزالی با ورزش بسیار مؤثر

حرکات ورزشی روزانه علاوه منافع دیگر برای پیش‌گیری و درمان زود انزالی مؤثر هستند. تمرکز اصلی در نرمش ها و ورزش های روزانه تحت فشار قرار دادن عضلات بخش تحتانی است. از آنجایی که اندام شکمی نقش بسیار مهمی در رابطه جنسی بازی می کند، نرمش های تقویت عضلات شکمی را بیشتر متخصصان توصیه می­کنند.

 

پیشگیری از زود انزالی

راهی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری وجود ندارد، ولی با کاهش استرس و ریلکسیشن می شود، تاحدودی جلوی اتفاق افتادن این بیماری را گرفت.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی