Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

11آیا فایده طبی از فواید رابطه جنسی زناشویی را میدانید ؟

فواید رابطه جنسی, فواید نزدیکی زیاد, خواص نزدیکی کردن

فواید رابطه جنسی

 

فواید رابطه جنسی با همسر

به گزارش سایت طبتاج   آیا فواید روابط جنسی را میدانید ؟ آیا میدانید برقراری روابط جنسی با همسر می تواند چه آثار مثبتی بر سلامت جسمی زوج ها داشته باشد؟ حتماً شما هم پی برده اید که مکانیسم فعالیت جنسی بدن تنها برای تولید مثل نیست و مسلما بعد از رابطه با همسرتان تغییرات مثبتی را در خودتان یا او احساس کرده اید .

فواید طبی رابطه جنسی زناشویی

بهبود گردش و جریان خون

جالب است بدانید که روابط جنسی سبب می شود جریان خون بهتر به مغز و دیگر نقاط بدن تان برسد، به این ترتیب اکسیژن و مواد مغذی به اندام های بدن میرسد و مواد زاید هم سریعتر از بدن خارج می شود.

 

تقویت حس بویایی

مطالعه ها ثابت نموده است که پس از برقراری رابطه جنسی هورمون پرولاکتین بیشتر ترشح می شود و سبب می شود سلول های بنیادی مغز نورون های جدیدی را در پیاز بویایی مغز ایجاد کند.

 

فواید رابطه جنسی, فواید نزدیکی زیاد, خواص نزدیکی کردن

مزایای رابطه زناشویی

 

بهبود خواب

روابط زناشویی سبب بهبود خواب می شود. این مسئله معلوم است که بعد از داشتن یک رابطه زناشویی منجر به ارگاسم، خوابیدن راحت تر می شود. بعد از ارضای زناشویی، ترشح بعضی هورمون ها، منجر به حس ارامش و خواب آلودگی می شود.

 

کاهش درد

رابطه زناشویی سبب کاهش درد می شود. در یک بررسی در دانشگاه نیوجرسی معلوم شده حین برقراری رابطه هورمونی ترشح می شود که سبب بالابردن آستانه درد می شود و حس هر نوع دردی در بدن را کاهش می دهد. رابطه زناشویی سبب کاهش درد می شود که منجر به ارگاسم یا همان ارضای زناشویی شود.

 

فواید رابطه جنسی, فواید نزدیکی زیاد, خواص نزدیکی کردن

خواص رابطه زناشویی

 

مغز را تقویت می کند

یک مطالعه نشان داد که فعالیت جنسی میتواند به افزایش نورون در هیپوکامپ، که خاطرات را ذخیره می کند، کمک کند، بنابراین داشتن رابطه جنسی میتواند تفکر تحلیلی و حتی حافظه را بهبود بخشد.

 

کنترل مثانه را بهبود می بخشد

رابطه جنسی منظم میتواند در بهبود ارگاسم کف لگن در طول ارگاسم کمک کند.

 

در حقیقت، حاملگی و یائسگی میتواند این عضلات را تضعیف کند و فعالیت جنسی میتواند به زنان کمک کند تا کنترل عفونت های مثانه را کنترل کنند و مانع از تبدیل آن ها به اشتباه شود.

 

علاوه بر این، میتوانید این فواید را با تمرین کگل در زمان فعالیت جنسی افزایش دهید.

 

تمرین کگل این است که ماهیچه های پائین تر لگن را بالا ببریم و آنگاه آن ها را بطور قاطع نگه دارید، همان طور که میخواهید جریان ادرار را متوقف کنید.

 

این در واقع یکی از فواید فهرست فواید جنسی برای زنان و مردان است، بنابراین نباید این مزایای شگفت آور را نادیده گرفت، ولی شما باید از آن برای همیشه استفاده کنید.

 

فواید رابطه جنسی, فواید نزدیکی زیاد, خواص نزدیکی کردن

روابط زناشویی

 

کاهش ناباروری

زنانی که فعالیت جنسی بیشتری دارند کم تر دچار مشکل ناباروری خواهند شد.

 

دندانهای سالم تر

پلاسمای منی( جذب شده از مخاط مهبل) دارای روی، کلسیم و دیگر مواد معدنی می باشد که از پوسیدگی دندانها جلوگیری میکند. همینطور اداب برفراری رابطه جنسی، دو شریک جنسی را ملزم به رعایت اصول اولیه بهداشت از جمله مسواک کردن دندانها میکند.

 

افزایش جریان خون

رابطه جنسی جریان خون به مغز و دیگر اعضای بدن را افزایش میدهد. بنابراین اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به ارگانهای بدن رسیده و مواد زائد هم زودتر از بدن دفع میگردند.

 

فواید رابطه جنسی, فواید نزدیکی زیاد, خواص نزدیکی کردن

فواید روابط زناشویی

 

کاهش درد و بهبود میگرن

تحریکات جنسی( از جمله استمناء) و ارگاسم، هر دو، میتوانند احساس درد را کاهش دهند و آستانه درد شما را افزایش دهند.

 

فعالیت جنسی میتواند منجر به تسکین کامل یا جزیی میگرن و سردردهای خوشه ای شود!

 

طی امار گرفته شده از افرادی که در موقع حملات میگرنی و سردردهای خوشه ای رابطه جنسی برقرار نموده اند ، دریافتند که:70 درصد این اشخاص بطور متوسط تا کامل از سردرد میگرنی و 91 درصد هم بطور متوسط تا کامل از سردردهای خوشه ای نجات یافته اند.

 

هورمون های اکسی توسین( هورمون عشق)، و اندورفین( مرفین طبیعی بدن)، نقش اصلی در کاهش درد و بهبود سردرد در بدن را به عهده دارند. این هورمون ها میتوانند به انسداد سیگنال های درد کمک کنند.

 

هورمون اکسی توسین رایج ترین هورمون ازاد شده در زمان رابطه جنسی است،. این هورمون درست پیش از ارگاسم از مغز ازاد می شود. خاصیت ضد درد این هورمون به این مسئله باز می گردد که قسمتی از مغز که مسوول ایجاد درد است در طول تحریک جنسی، تحریک می شود. این هورمون یک ارام بخش طبیعی و یک داروی ضد درد است.

 

در طی رابطه جنسی همراه با اکسی توسین، اندورفین هم در بدن ازاد می شود. اندورفین ها، پالس های تحریک کننده عصبی که باعث میگرن، درد مفاصل و همینطور گرفتگی قاعدگی میشوند را کنترل می کنند.

 

نکته:یافته ها نشان داده اند که زمانی که زنان به ارگاسم می رسند، آستانه تحمل درد آنها تا 74.6% افزایش پیدا می کند.

 

دکتر باری آر. کمیساروک استاد دانشگاه ایالتی نیوجرسی می گوید:“ارگاسم هورمونی را در بدن ازاد می کند که به افزایش آستانه درد کمک نموده و میتواند درد را مهار کند.”

 

تحریک بدون ارگاسم هم میتواند همین نتیجه را داشته باشد. او می گوید:“ما دریافته ایم که تحریک واژن میتواند درد مزمن کمر و پا را مسدود کند، و حتی تحریکات جنسی مصنوعی با دست هم باعث کاهش درد موقع قاعدگی، میگرن و دردهای مفصلی در اشخاص شده است!!

 

همینطور پژوهش ها نشان داده است که رابطه جنسی میتواند علاوه بر کاهش دردِ ناشی از گرفتگی قاعدگی، به تنظیم چرخه ماهانه یک زن هم کمک کند.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی