Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

اعتیاد به پورنوگرافی و تماشای فیلم های سکسی و مستهجن

مطالعات نشان می‌دهد فرد معتاد به پورنوگرافی، به رابطه‌های جنسی غیر سالم  و وحشیانه و غیر عادی روی می‌آورد و به دنبال این رابطه‌ها در زندگی مشترک خود می گردد تا خود را ارضا کند.

به گزارش سایت  طبتاج ، یکی از مخرب ترین مسائل در زندگی مشترک اعتیاد به پورنوگرافی در یکی از زوج ها است. اعتیاد به پورنوگرافی و دیگر مسائل جنسی باعث می شود زوجین نتوانند از رابطه جنسی طبیعی لذت ببرند.

معمولاً مردها وقتی به پورنوگرافی معتاد می شوند دیگر از همسر خود لذت نمی برند، زیرا انتظار خارق العاده ای از همسر خود برای برطرف کردن انتظارات شهوانی خود دارند. دکتر ویکتور در تحقیقات بالینی خود می گوید: «وقتی مرد در این فیلم ها، رفتارهای عجیب و وحشیانه می بیند، قطعاً همسر چهل ساله او نمی تواند نیازش را برطرف کند.» همراه ما باشید تا در این مقاله از روش های ترک اعتیاد به تماشای پونوگرافی برایتان بنویسیم

مطابق مطالعات…

مطالعات نشان می دهد فرد معتاد به پورنوگرافی، به رابطه های جنسی غیر سالم و وحشیانه و غیر عادی روی می آورد و به دنبال این رابطه ها در زندگی مشترک خود می گردد تا خود را ارضا کند. این اعتیاد دقیقاً همانند اعتیاد به مواد مخدر است. بسیار از زوجین به کلینیک دکتر ویکتور مراجعه می کنند و از این مسئله شکایت دارند، آنها بیان می کنند که همسرشان ترجیح می دهد با فیلم های پورن خود ارضایی کند تا اینکه با آن ها رابطه داشته باشد.

یکی از مواردی که مردها به پورنوگرافی روی می آورند این است که همیشه در دسترس است در صورتی که این مسئله در رابطه زناشویی ممکن نیست. وقتی مردی به پورنوگرافی معتاد می شود همه نیازهای او آنی و لحظه ای باید رفع شود و صبری برای معاشقه یا چیزهای دیگر ندارد.

اعتیاد به پورنوگرافی زمانی شدیدتر می شود که یکی از زوجین میل جنسی کمتری داشته باشد. یکی از مسائلی که رابطه جنسی زوج ها را دچار مشکل می کند مقایسه خود با دیگر رابطه هاست. زمانی که همسر شما میل جنسی کمی دارد به هیچ وجه نباید او را سرزنش کنید و به او سرکوفت بزنید. چون همسر شما انتخاب نکرده است که میل جنسی کمی داشته باشد و این مسئله درمان شدنی است.

انواع درمان اعتیاد به پورنوگرافی

درمان فردی/گروهی

درمان فردی یا گروهی با کمک یک متخصص روان درمانی همیشه یک روش مناسب و امن است. درمان فردی معمولا از ۳۰-۶۰ دقیقه طول می کشد، که با تمرکز بر رفتارهای مربوط به اعتیاد به پورنوگرافی و مسائل مرتبط با آن صورت می گیرد. درمان گروهی هم به این صورت است که افراد با تجربه های یکسان دور هم جمع می شوند و از مشکلات خود می گویند.


درمان مبتنی بر شناخت (CBT)

CBT بر مبنای مفهوم هایی مانند افکار، احساسات، و رفتارهای ما که به هم مربوطند بنا شده است و زمانی که این مفاهیم ناکارآمد و منفی شوند خسارات جبران ناپذیری در زندگی ما به وجود می آورد. درمان مبتنی بر شناخت اغلب بر افکار منفی در مورد خود، دیگران و جهان تمرکز می کند. مثلاً گفتن جمله «من هیچ وقت پورن را ترک نخواهم کرد» در CBT با شناخت مسئله و مثبت کردن آن جمله «اگر روی خودم کار کنم می توانم پورن را ترک کنم.» در ذهن شما جا می افتد.

حرف های انگیزشی(MI)

حرف های انگیزشی می تواند دقیقاً در نقطه ای که هستید شما را درمان کند و به شما کمک کند تا تصمیم جدی برای ترک بگیرید؛ البته اگر خودتان تصمیم راسخی برای این کار داشته باشید. این روش با اینکه همراه با خشونت و جدی نیست اما تاثیر جدی، تاثیرگذار و طولانی مدت روی فرد دارد.

روش های آگاهی دادن به ذهن

در این روش آگاهی ذهن اصلی ترین نکته است. روش های مبتنی بر آگاهی ذهن به فرد کمک می کند تا فرد آگاهی بیشتری بر افکار، احساسات، احساسات بدنی و رفتارهای خود داشته باشد و این تجربیات را به روش های مختلف بازگو کند. این به فرد اجازه می دهد تا تجارب او زودگذر و موقت باشد و این تجربه ها اجازه کنترل رفتارش را نداشته باشند.

درمان روانشناسی

در این روش بر روی رفتارها، تحریک ها و برخورد های ناگهانی که بر روی رفتار ما موثرند، تمرکز می شود. ریشه های دوران کودکی و اتفاق های آن دوران که الگوها و روش زندگی کنونی فرد را تشکیل داده اند در این روش بررسی می شود و علاوه بر آن، روی پورنوگرافی هم تمرکز ایجاد می شود. البته تمرکز برای ترک این عادت.

بهبود ۱۲ قدمی

این روش مانند روش های دیگر ۱۲ قدمی است که برای ترک اعتیاد به مواد مخدر یا الکل استفاده می شود. در این روش، روی ناتوانی های فرد تمرکز می کنند و با استفاده از روش های مختلف (مثلا با روش های معنوی و کمک خواستن از خدا) شروع به ترک این اعتیاد می کنند.

زوج درمانی / مشاوره

این روش در زوج هایی استفاده می شود که یکی از آن ها یا هر دو نیاز های جنسی خود را از طریق روش های ناسالم مانند پورنوگرافی برطرف می کنند . این نوع از مشاوره بر روی اعتیاد یا رفتارهای فردی، بهبود ارتباطات، روابط، و عملکرد جنسی سالم بین دو شریک تمرکز می شود تا مشکل را برطرف کند.

برچسب‌ها

تا حالا۱ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
من مدت زیادی بهش مبتلا بودم. الان هم خیلی هوس می کنم تماشا کنم. صرفا خودارضایی نمی کنم اما دیدنش برام لذت بخشه و حس خوبی دارم.
۹ مرداد ۹۹
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی