Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

انزال و خارج شدن منی در رابطه جنسی

به گزارش سایت طبتاج ، بیشتر مراجعین جوان که زود انزالی دارند بیان می کنند که ای کاش دیر انزالی داشتند. اغلب تعجب می کنند که مگر می شود فردی برای درمان دیر انزالی مراجعه کند. ولی باید گفت که دیر انزالی بسیار آزار دهنده تر از زود انزالی است.

انزال مردان اگر تحت کنترل نباشد کلافه کننده است. 60% مراجعین جوان ما زود انزالی دارند، و عموما هم خود فرد و هم همسر او از این موضوع ناراحت هستند. برای درمان مشکلات انزال باید اول علت اختلال را به طور دقیق بررسی کرد.

آمارها نشان می دهد به طور میانگین افرادی که زود انزالی ندارند، چهار دقیقه پس از دخول به انزال می رسند. بعضی از مراجعین علاوه بر مشکل انزال دچار اختلال ارگاسم نیز هستند. انزال و ارگاسم هر دو پس از دستور مغز اتفاق می افتند. این دو پدیده در مردان معمولا همزمان با هم ایجاد می شوند.

خروج مایع منی (که حاوی اسپرم است) از دستگاه تناسلی مرد را انزال می گویند. این مایع محیطی را برای اسپرم ها فراهم می کند تا از آن ها در طول سفرشان برای لقاح با تخمک محافظت کند.

بیشتر مراحل انزال مردان توسط دستگاه خودکار عصبی کنترل می شود. انزال را نباید با ارگاسم اشتباه گرفت، ارگاسم کاملا در مغز صورت می گیرد. هرچند اغلب انزال و ارگاسم در مردان همزمان اتفاق می افتد.

زود انزالی چیست؟

انزال زودرس یا زود انزالی یکی از اختلال های جنسی میباشد. زمانی که مرد، پیش از آنکه شریک جنسی اش ارضا شود، دچار انزال شده و از وی اسپرم خارج شود، گفته میشود مرد دچار انزال زودرس است. گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی مدت از مسائل جنسی بوجود می اید . انزال زودرس دائمی، مشکلی جدّی بوده و به عدم رضایت خود فرد یا شریک جنسی اش منجر میشود .

درصورتی که هر دو طرف در طلب بهبودی باشند، درمان موفقیت آمیز است، باید به شخص مذکر اجازه داد که اطمینان رسیدن به تحریک جنسی طولانی مدت را داشته باشد و به طرف مونث هم باید یاد داد که خیلی زود و به آسانی تحت تأثیر قرار گیرد.

درمان زود انزالی

پژوهشگرانى که روى بیمارى زود انزالی کار میکنند ، اعلام کردند که میتوانند این اختلال را تعریف کنند. به گفته آن ها انزال در مبتلایلان به زود انزالی در کم تر از 118 ثانیه از شروع نزدیکی صورت میگیرد.

از طرفی زود انزالی یا انزال زودرس به حالتی گفته میشود که شخص سریعتر از زمانیکه می خواهد به انزال برسد و یا این که آنقدر زود به انزال برسد که همسرش از رابطه زناشویی لذت کافی جنگ اما باید توقعات، واقعگرایانه باشند. این تعریفی است که مورد تائید اغلب متخصصان مسائل جنسی یا سکسولوژی است.

نقطه شروع انزال از کجاست؟

وقتی تحریکات جنسی به اوج خود می رسد باید منتظر شروع انزال باشیم. تماس مداوم در سطح آلت مرد باعث تحریک هایی می شود که به نخاع و مغز منتقل می شوند و در ابتدا مایعی شفاف از غدد داخل مجرای آلت خارج می شود. این مایع باعث خروج راحت اسپرم و مایع اصلی از آلت می شود. انزال مردان توسط سیستم عصبی مرکزی کنترل می شود. این عمل زمانی رخ می دهد که رابطه جنسی به بالاترین سطح خود برسد.

مجرای ادرار مخلوط اسپرم و مایعات را حس می کند. پس از بلند شدن آلت تناسلی مردان توسط هیجانات جنسی، سیگنال های مربوطه به نخاع و به عضلات در پایه آلت تناسلی مرد فرستاده می شوند. این رویداد قدرتمند و سریع، هر 0.8 ثانیه اتفاق می افتد و باعث می شود منی از آلت تناسلی مردان خارج شده و انزال رخ دهد.

فرآیند انزال چگونه است؟

فرآیند انزال مردان در دو مرحله اتفاق می افتد :

1-مجرای بیضه (لوله ای که اسپرم را از بیضه به ابتدای آلت حمل می کند) که بافتی عضلانی دارد منقبض شده و اسپرم را به جلو حرکت می دهد. همزمان ترشحات غده پروستات به اسپرم ها اضافه شده و مایع منی را تشکیل می دهند. در این مرحله مایع منی به ابتدای آلت رسیده است. اگر مایع منی در شما به این نقطه برسد انزال در شما غیر قابل بازگشت است.

2-در این مرحله عضلات اطراف آلت به شدت منقبض شده و با شدت زیاد مایع منی را به بیرون پرتاب می کنند.

در افرادی که اختلال انزال زودرس دارند یا به اصطلاح زودانزالی دارند درمان بیشتر بر روی فاز اول انزال مردان صورت می گیرد. این مرحله از انزال تحت کنترل مغز هم هست.

از کجا بفهمیم که مشکل انزال داریم؟

گاهی بیماران نمی دانند که آیا واقعا دچار مشکلات انزال هستند یا نه. عموما مشکل انزال در آقایان تحت عناوین زیر دیده می شود :

-زود انزالی که بیشترین علت مراجعه است و در جوانان شایع است.

-دیر انزالی که در سنین بالاتر دیده می شود.

-انزال معکوس که خیلی کمتر شایع است و مایع منی به جای خروج از آلت، به مثانه می ریزد.

-انزال خشک که بیشتر در مواردی که فرد عمل پروستات انجام داده باشد دیده می شود.

دیر انزالی آزار دهنده تر است یا زود انزالی ؟

بیشتر مراجعین جوان که زود انزالی دارند بیان می کنند که ای کاش دیر انزالی داشتند. اغلب تعجب می کنند که مگر می شود فردی برای درمان دیر انزالی مراجعه کند. ولی باید گفت که دیر انزالی بسیار آزار دهنده تر از زود انزالی است. پاسخ به درمان در افراد دیر انزال نیز بسیار سخت است.

اگر مشکل انزال دارید باید چه کار کنید؟

اگر شما دچار اختلال در انزال هستید و یا همسرتان این مشکل را دارد حتما نکات زیر را رعایت کنید :

عصبی نشوید : انزال شدیدا تحت کنترل سیستم عصبی است. گاهی حالت های روحی، خستگی، بی حوصلگی باعث می شود مغز فرمان انزال را زودتر از زمان مناسب صادر کند. اگر به صورت اتفاقی هنگام رابطه جنسی دچار مشکل انزال شدید تصور نکنید که این مشکل به صورت دائم در شما خواهد ماند. مطمئن باشید و حتما به همسرتان اطمینان دهید که این مشکل موقتی است.

برای زوج درمانی وقت بگیرید : اگر در یک رابطه طولانی مدت هستید حتما برای زوج درمانی مراجعه کنید. جلسات زوج درمانی با دو موضوع انجام خواهد شد. در ابتدا تمام عوامل و رفتار های بین زوجین که باعث اختلال انزال در مرد می شود بررسی خواهد شد و توصیه هایی برای شناخت بهتر این رفتار ها می شود. در جلسات بعدی روش هایی به مرد آموزش داده می شود تا زوجین کنترل بیشتری بر رابطه جنسی داشته باشند. در طی این جلسات تمرین ها و دستورالعمل هایی به زن و مرد داده خواهد شد.

سرزنش نکنید : به هیچ عنوان همدیگر را برای این مشکل سرزنش نکنید. سرزنش کردن باعث اضطراب می شود و همین موضوع درمان را مشکل تر می کند. مشکل انزال یک اختلال در رابطه جنسی است و نباید فقط به عنوان یک مشکل مردانه به آن نگاه کرد.

گردآوری و تنظیم در سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج

 

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی