Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

با شوهری که رابطه جنسی زناشویی زیاد می خواهد چه کنم؟

برخی از مردان به علت ناتوانی در بیان احساسات و نگرانی‌های خود و برای رهایی از تنش روانی به رابطه جنسی بیشتر با همسرشان مبادرت می‌ورزند.

سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج : در روابط زناشویی مواردی اتفاق می‌افتد که زن و شوهر از نظر تمایل جنسی و تعداد برقراری رابطه جنسی با یکدیگر تفاهم ندارند. در این مقاله توضیح می‌دهیم که اگر شوهر شما رابطه جنسی بیشتری از تمایل شما و آنچه که انتظار و آمادگی دارید می‌خواهد چه بکنید و اینکه تمایل به داشتن رابطه زیاد چه عللی داشته و تا چه میزان آن طبیعی است.

 با شوهری که رابطه جنسی بیشتر می خواهد چه کنم؟

تمایل زیاد شوهربه برقراری رابطه جنسی

اگر مردی نسبت به همسرش به رابطه جنسی بیشتری نیاز دارد تا حدی که از حد نرمال گذشته باشد، برای مثال هر روز یا حتی روزی دوبار تمایل داشته باشد با همسرش نزدیکی داشته باشد، شاید بتوان گفت به نوعی به اعتیاد جنسی مبتلاست.

اعتیاد جنسی اشکال گوناگون دارد. یک نوع از آن در کسانی شایع است که از روابط جنسی به عنوان روشی برای تخلیه تنش روانی خود و نیز ابراز کردن احساسات و مانند اینها استفاده می‌کنند. اغلب اعتیاد جنسی در مردان شایع‌تر از زنان است، که این نیز برخاسته از تفاوت‌های ساختار جسمانی زن و مرد است.

برای توضیح بیشتر در مورد اعتیاد جنسی فرض کنید مرد احساسات و هیجاناتی نیرومند را در خود می‌یابد که مقدار آن نیز افزایش یافته است. شاید نگران یک پروژه کاری است. شاید به تازگی گفتگویی ناخوشایند با یکی از دوستانش داشته و از آنچه به سرش آمده رنجیده است. شاید احساسات مثبت و عشق بی‌شائبه‌ای را در خود نسبت به شما احساس می‌کند. بسیاری از مردان اینطور بار آورده نشده و آموزش ندیده‌اند که می‌توانند آسیب‌پذیری خودشان را نظیر خشم، رنجش، سردرگمی، نیاز و حتی عشق ابراز کنند. بنابراین همسرتان یا از به زبان آوردن احساساتش می‌ترسد یا اینکه در اصل نمی‌داند و بلد نیست چگونه این کار را انجام دهد. در اینگونه مواقع، یکدفعه نیاز جنسی پیدا می‌کند. اینگونه مردان از انرژی جنسی خود به عنوان گریزگاهی امن برای ابراز احساسات سرکوب شده و انرژی عاطفی نهفته خود استفاده می‌کنند.

 

رابطه جنسی بیشتر ، رابطه جنسی زناشویی ، رابطه زناشویی

 

اغلب زنان درست در نقطه مقابل این حالت هستند. به این معنی که چنانچه زن به لحاظ احساسی عاطفی احساس امنیت نکند به سختی می‌تواند گرایش جنسی داشته باشد. بسیار مهم است که درک کنید مردان از روابط جنسی به عنوان زبانی برای بیان احساسات ناگفته خود استفاده می‌کنند. برای بسیاری از مردان این تنها روش مجاز و پذیرفته شده برای بروز احساسات محسوب می شود.

برای بسیاری از مردان نیاز جنسی تنها نیازی است که مجازند آن را ارضا کنند. چرا که یاد گرفته‌اند باید خشن و قوی باشند و احساساتی نباشند. مخصوصا مردان جوان بیشتر ممکن است از رابطه جنسی برای تخلیه هیجانات، تنش‌ها و فشارهای ازدواج و زندگی مشترک که به تازگی وارد آن شده‌اند استفاده کنند. ممکن است نیاز آنان به رابطه جنسی بیشتر روشی باشد برای کسب محبت، دلگرمی، امنیت و اطمینان خاطر از جانب همسرشان.

 

با شوهر شهوانی خود چه کنید؟

  1. قبل از هر چیز، برخلاف میل واقعی و خواسته باطنی خودتان، به عشق ورزی با همسرتان تن ندهید.
  2. هرگز موقعی که خودتان دوست ندارید این کار را بکنید به او بله نگویید، چرا که باعث خواهد شد از او متنفر شوید. این انزجار به تدریج شما را به لحاظ جنسی سردمزاج خواهد کرد.
  3. اگر همسرتان مدام به دنبال رابطه جنسی است به این معناست که نیازهایی دارد که شما آنها را برآورده نمی‌کنید و این همان چیزی است که باعث می‌شود مدام رابطه جنسی بیشتری بخواهد. در واقع به احتمال زیاد چنین فردی به دنبال ارضای جنسی نیست بلکه عشق و پذیرش شما و تخلیه تنش روانی درونی اوست که باعث می شود چنین بخواهد. این نیازی است که تنها با صحبت کردن درباره احساسات است که ارضا می‌شود.
  4. سعی نکنید از او ایرا د بگیرید. به او نگویید: «باید می‌دانستم تو پرکاری جنسی داری.» در عوض به او بگویید: «دوست دارم ازدواجمان از اینی که هست بهتر باشد. نظرت راجع به مطالب گفته شده در این سایت چیست؟»
  5. با گفتگوی مسالمت آمیز از او بپرسید چگونه می‌توانید احساس امنیت بیشتری به او بدهید تا تنش روانی خود را با کلمات ابراز و تخلیه کند، به طوری که مجبور نباشد رابطه جنسی بیشتری برقرار کند.
  6. به او بگویید متوجه فشارهایی که بر دوش اوست هستید و او را بابت نگرانی‌ها و ناامنی‌هایش محکوم نمی‌کنید و به دلیل اینکه مردی حساس و مسئولیت پذیر است خیلی هم دوستش دارید.
  7. از او بخواهید قبل از اینکه بخواهد به لحاظ جنسی به شما نزدیک شود ببیند آیا نگرانی و اضطرابی در خودش احساس می‌کند؟ چنانچه متوجه تنش و اضطراب و نگرانی در خود بشود، شاید بتواند قبل از اینکه با شما عشق ورزی کند با صحبت کردن درباره این احساسات آنها را تخلیه کند و آرامش خود را به دست بیاورد. خواهید دید که نیاز جنسی او برطرف خواهد شد.


چنانچه هر دوی شما مایل باشید برای حل این مشکل کار کنید، صمیمیت میانتان افزایش خواهد یافت و هر بار که نزدیکی می‌کنید، رابطه‌تان به لحاظ احساسی عاطفی نیز ارضا کننده‌تر و پرشور و حرارت‌تر خواهد بود.

تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی طبتاج http://tebtaj.ir

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی