Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

علت لذت بردن از سکس خشن

رابطه جنسی خشن معمولاً برای برآورده ساختن نیاز ما به تجربه کردن چیزهای جدید در رابطه جنسی مورد توجه می باشد. انسان ها (زنان و مردان) به مرور زمان از یکنواختی روال رابطه جنسی دلزده می شوند.

به گزارش سایت طبتاج، در هر دو جنس مرد و زن تمایل به رابطه جنسی خشن میتواند وجود داشته باشد ، بطور کلی تمایل و لذت از خشونت در رابطه جنسی به شرط لذت برای فاعل نشانه سادیسم جنسی و برای مفعول به شرط لذت نشانه مازوخیسم جنسی است ، تعریف دقیقتر آن رابطه جنسی که در آن لذت روانی به سبب آسیب رساندن به جسم خود یا فرد مقابل باشد نشانه اختلال میباشد و نیاز به درمان دارد.

گاهی اوقات خانم ها از خشونت همسرشان در رابطه جنسی گله مند هستند و گاهی این خشونتها تا حدی بوده که باعث اسیب جدی شده است ، لذا تمایل به رابطه جنسی خشن جزء خواسته های مشروع تلقی نمیشود.

علت جذابیت رابطه جنسی خشن

یک تحقیق اخیر که در ژورنال علوم روانشناسی تکاملی چاپ شده است، توصیحاتی برای این مساله ارائه می دهد. محققین از 734 دانشجوی دانشگاه در نیویورک درباره نگرش و احیاناً تجربیاتشان درباره رابطه جنسی خشن با رضایت طرفین سئوال کرده اند. بیشتر دانشجویان شرکت کننده مونث (77%) و علاقمند به جنس مخالف (92%) بوده اند. بخش عمده ای از نمونه تحقیق (52%) اعلام کرده اند که قبلاً تجربه رابطه جنسی خشن را داشته اند و بیشترین رفتارهای رابطه جنسی خشن اعلام شده از سوی آنان ناخن کشیدن، ضربه زدن، فشار دادن، استفاده از القاب توهین آمیز، پاره کردن لباس، بستن دست و پا، استفاده از چشم بند و سیلی زدن بوده است.

قبل از توضیح بیشتر، باید اشاره کنم که نویسندگان این مقاله، این رفتارها را با نام "نیروی شیطنت" نام برده اند و نه سوء استفاده یا خشونت. به خاطر داشته باشید که این ها رفتارهای با رضایت طرفین بوده اند که بیشتر در روابط بلند مدت روی داده و به ندرت (کمتر از 1 درصد مواقع) منجر به وارد آمدن آسیب جدی به طرف مقابل شده است. به عبارت دیگر، ما درباره رفتارهایی که در آنها فرد واقعاً می خواسته یا تلاش کرده است که به شریک جنسی اش آسیب وارد کند، صحبت نمی کنیم.

در واقع، به نظر می رسد افراد از این نوع رابطه جنسی لذت می برند. وقتی از آنها خواسته شده تا رابطه جنسی خشن را با رابطه جنسی عادی مقایسه کنند، زنان و مردان هر دو اعلام کرده اند که در رابطه جنسی خشن رسیدن به ارگاسم بیشتر و شدیدتر بوده، طرفین بیشتر برای راضی نمودن یکدیگر تلاش کرده، رابطه جنسی بسیار محرک تر بوده و عمل دخول بسیار قوی تر صورت گرفته است.

علاوه براین، زنان اعلام کرده اند که با رابطه جنسی خشن زودتر به حالت ارگاسم جنسی رسیده اند. با توجه به این که فاصله زیادی بین مدت زمانی که طول می کشد تا مردان و زنان به ارگاسم جنسی برسند (به ترتیب 5-6 دقیقه در مقابل 13 دقیقه)، شاید این یکی از دلایلی باشد که رابطه جنسی خشن مورد توجه بسیاری از افراد بوده و اینکه چرا زنان بیشتر به مشاهده این دسته از فیلم های جنسی تمایل داشته اند: رابطه جنسی خشن ممکن است بتواند به کاهش فاصله زمانی بین ارگاسم در مردان و زنان کمک کند.

چرا رابطه جنسی خشن؟

به شرکت کنندگان در تحقیق گفته شده، لیستی طولانی از محرک های احتمالی برای رابطه جنسی خشن داده شده و از آنها خواسته شده تا گزارش دهند آیا هرگز به خاطر هیچ کدام از این دلایل تشویق به داشتن رابطه جنسی خشن شده اند یا خیر. در بین این عوامل محرک مواردی مانند امتحان کردن یک چیز جدید، دلزدگی و بدست آوردن یک رویا مرسوم ترین گزینه ها بودند. این امر به ما می گوید که رابطه جنسی خشن معمولاً برای برآورده ساختن نیاز ما به تجربه کردن چیزهای جدید در رابطه جنسی مورد توجه می باشد. انسان ها (زنان و مردان) به مرور زمان از یکنواختی روال رابطه جنسی دلزده می شوند. ما بایستی چیزهای جدیدی را با هم ترکیب کنیم تا شوق و اشتیاق به رابطه جنسی را حفظ کنیم و این پدیده توسط محققان روابط جنسی به عنوان اثر کولیج شناخته می شود.

یک محرک رایج دیگر برای رابطه جنسی خشن بویژه در بین مردان، جدا شدن از شریک جنسی و یا مشکوک بودن به خیانت از جانب وی می باشد. نویسندگان این تحقیق این نتایج را از طریق همین دیدگاه تکاملی تفسیر می کنند: وقتی مردان این گونه تصور می کنند که شریک جنسی آنها با فرد دیگری رابطه داشته است، این امر نوعی رقابت جنسی را بوجود می آورد. به عبارت دیگر، این امر باعث می شود فرد درگیر رفتارهای جنسی خاصی (مانند دخول شدید و عمیق) می شود تا به نوعی هر گونه اثری را که از فرد دیگری در بدن شریک جنسی خود باقی مانده باشد از بین برده و احیاناً تنها اسپرم خود را برای باروری در بدن وی باقی بگذارد.

مصرف الکل نیز یک عامل محرک دیگر است که معنی دار می باشد: الکل همزمان محدودیت های جنسی را کاهش داده و حواس جنسی را کند می نماید. این ترکیب باعث می شود تمایل برای تجربه کردن چیزی که قبلاً امکان انجام آن وجود نداشته است، بیشتر شود و همچنین ممکن است باعث بروز فعالیت های جسمی شدیدتر برای مقابله با اثر سرکوب کنندگی الکل بر سیستم جنسی بدن شود (که شامل سرکوب کنندگی نعوظ و به تاخیر انداختن ارگاسم می باشد).

نهایتاً بخش عمده ای از سایر عوامل محرک عبارت بودند از شرایطی که افراد از قبل در وضعیت برانگیختگی فیزیولوژیک شدید بوده اند مثلاً پس از یک مشاجره، ناراحت بودن از شریک جنسی یا داشتن فعالیت شدید بدنی یا ورزشی. این محرک ها را می توان به عنوان چیزی که فیزیولوژیست ها از آن به عنوان انتقال هیجان نام می برند، توضیح داد که در آن برانگیختگی ما در یک شرایط خاص باعث تشدید برانگیختگی یا هیجان ما در یک شرایط غیرمرتبط با آن می شود. به عبارت دیگر، اگر بدن قبل از رابطه جنسی به دلیلی در شرایط برانگیخته باشد، این امر می تواند باعث شود که افراد رابطه جنسی فعال تر و شدیدتری داشته باشند.

نتیجه گیری

آنچه تمامی این مطالب به ما می گویند این است که تنها یک دلیل خاص برای اینکه رابطه جنسی خشن به یک رویای جنسی و دسته بندی مطلوب در بین مطالب جنسی تبدیل شده است، وجود ندارد. در واقع عوامل بسیار متفاوتی وجود دارند که ممکن است افراد را به سوی آن سوق دهند. نکته کلیدی در این میان این است که رابطه جنسی خشن به نظر می رسد یک علاقه جنسی هنجار بوده و ما بایستی بین آن و خشونت و سوء استفاده جنسی تمایز قائل شویم. رابطه جنسی خشن با هدف سوء استفاده نبوده و مساله ای توافقی محسوب می شود و افرادی که آن را تجربه کرده اند از آن به عنوان یک ارتباط جنسی قدرتمند و لذت بخش برای طرفین یاد می کنند.

تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی طبتاج http://tebtaj.ir

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی