Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

قبل از آغاز رابطه جنسی چه باید بکنیم ؟ | دانستنیهای قبل از سکس

بهداشت و سلامت سلامت جنسی

قبل از روابط جنسی باید بدانید که ...


روابط جنسی قبل از آنکه آغاز شود باید نکاتی بسیار مهم توسط دوطرف رعایت شود تا در عین حفظ سلامتی یک رابطه ی رضایت بخش و مفید زناشویی حاصل شود.
قبل از رابطه جنسی

نکات مهمی که حتما باید قبل از رابطه جنسی بدانید

روابط جنسی بین زن و شوهر سبب استحکام زندگی زناشویی می شود و نقش مهمی در سلامت جسم و سلامت روح زوجین دارد . این روابط اهمیت فراوانی دارند تا جایی که ناتوانی مرد یا زن در برقراری رابطه جنسی موجب فروپاشی زندگی مشترک خواهد شد.

قبل از رابطه جنسی

غریزه جنسی، غریزی و فطری است اما کیفیت همبستر شدن با همسر و انجام رفتار جنسی، غریزی نیست بلکه آموختنی است . در این بخش شما را با نکاتی که باید قبل از برقراری رابطه جنسی بدانید ، آشنا می کنیم.

پیش نوازی را فراموش نکنید

قبل از برقراری رابطه جنسی حتما پیش نوازی داشته باشید و سریع رابطه را آغاز نکنید زیرا خانم ها این مرحله را بسیار دوست دارند و بسیاری از خانم ها هم طی همین مرحله، ارضا می شوند. حتی بهتر است از همسرتان سوال کنید که مایل است کدام قسمت از بدنش مورد لمس قرار بگیرد.

در زمان مناسب رابطه برقرار نمایید

برقراری رابطه نباید همیشه در یک ساعت و در یک روز خاص باشد . شما می توانید در هر زمانی رابطه برقرار نمایید اما بهتر است زمانی اقدام به برقراری رابطه کنید که آرامش داشته باشید.

وجود آرامش ، عدم وجود فرزندان در خانه بر روی رابطه تاثیر می گذارد .اگر شایط نامناسب است در یک زمان دیگر رابطه برقرار نمایید زیرا برقراری رابطه در زمان هایی که زوجین استرس دارند ، سبب می شود که آنها از رابطه لذت کافی نبرند.

برخی از مواقع که زوج تمایل به برقراری رابطه دارد اما زوجه تمایلی ندارد ممکن است او به خاطر احترامی که برای همسرش قائل است از این کار سر باز نزند و فداکاری جنسی نماید اما اگر او چندین بار این کار را انجام دهد و همسرش متوجه این قضیه نشود ، او دچار عوارضی مانند ناتوانی جنسی – بیحسی جنسی و سردمزاجی می شود بنابراین هنگام برقراری رابطه باید مرد بداند که همسر او چقدر از داشتن رابطه جنسی با او لذت می برد.

زمان رابطه جنسی

یکی از روش های پیشگیری را امتحان کنید

بهتر است هنگام برقراری رابطه جنسی اگر قصد بچه دار شدن ندارید ، از یک روش جلوگیری استفاده کنید تا با خیال راحت و ترس از باردار شدن رابطه انجام گیرد . استفاده از یک روش پیشگیری سبب انزال راحت مرد و جلوگیری از انتقال عفونت یا بیماری نیز می شود.

برقراری ارتباط کلامی بسیار موثر است

قبل از برقراری رابطه جنسی با همسر خود حرف های عاشقانه بزنید ، او را ببوسید و با او ارتباط کلامی برقرار کنید و طوری صحبت نمایید که خود را فرد مهمی بداند . اینگونه همسرتان در رابطه بهتر عمل خواهد کرد . اگر شما سریع رابطه برقرار نمایید همسرتان احساس خواهد کرد که رابطه جنسی برایتان مهم است.

رابطه نباید یکنواخت باشد

تجربه کردن یک نوع رابطه جنسی باعث یکنواخت و خسته کننده شدن آن می شود. پس برای از بین رفتن یکنواختی رابطه و ایجاد هیجان در رابطه پوزیشن های مختلف را امتحان کنید.

قبل از رابطه جنسی

بهداشت فردی خود را رعایت کنید

زن و مرد قبل از آمیزش و برقراری روابط جنسی باید بهداشت فردی خود را رعایت کنند . رعایت بهداشت فردی موجب جلوگیری از انتقال عفونتها به یکدیگر و پذیرش بهتر ،رغبت و تحریک بیشتر طرف مقابل خواهد شد و رضایت خاطر طرفین را برآورده می سازد.

پس بهتر است زوجین قبل از برقراری رابطه جنسی به حمام بروند و موهای زاید ناحیه تناسلی و زیر بغل خود را از بین ببرند . زیرا حمام و از بین بردن موهای زاید در بهداشت جنسی اهمیت فراوان دارد.

علایق یکدیگر را درک کنید

قبل از برقراری رابطه جنسی درباره این مسائل با همسرتان صحبت کنید و از او بپرسید چه کاری را هنگام برقراری رابطه دوست دارد . درک علاقه ها و عدم علاقه های طرف مقابل در لذت بخش تر کردن رابطه جنسی برای هر دو طرف اهمیت زیادی دارد. اگر در رابطه همیشه کاری که خودتان دوست دارید و طرفتان دوست ندارد را انجام دهید، با مشکلاتی روبرو می شوید و همسرتان دیگر راغب به برقراری رابطه جنسی نخواهد بود.

نکات قبل از روابط جنسی

در آرامش فکری – عصبی و روانی رابطه برقرار کنید

رابطه جنسی بدون داشتن آرامش یک رابطه زجرآور برای طرفین است که هیچکدام از آن لذت نخواهند برد.

برخی از زوجین که به علت بعضی تحریکات رابطه جنسی در زمانی که آرامش ندارند و عصبی هستند و رابطه بین آنها متشنج است برقرار می کنند ، از این رابطه لذت نمی برند و حتی دچار سرد مزاجی و اختلالات جنسی هم خواهند شد.

یکی از عواملی که موجب شکست در رابطه جنسی مثل انزال زودرس و یا عدم انزال و عدم ارگاسم می شود ، نداشتن ارامش فکری است که از محیط بیرون به انسان منتقل می شود پس زمانی رابطه برقرار کنید که فکری آرام داشته باشید.

قبل از برقراری رابطه همسرتان را از لحاظ ذهنی آماده کنید

قبل از برقراری جنسی بهتر است همسرتان را از لحاظ ذهنی آماده کنید بنابراین رابطه های شیرین و تاثیرگذارتان را در مسافرت یا ماه عسل را یادآوری کنید و او را از نظر ذهنی آماده ذهنی نمایید.

در محل مناسب رابطه برقرار کنید

برای برقراری رابطه جنسی لازم است محل مناسبی را انتخاب کنید تا در این محل با آرامش خاطر و بدون استرس رابطه برقرار نمایید . مثلا اگر دارای فرزند هستید ، در یک اتاق خواب جداگانه که در آن را قفل نموده اید ، رابطه برقرار نمایید .محل برقراری رابطه جنسی باید محیطی ساکت با حداقل روشنایی برای دیدن همدیگر باشد.

تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی

برداشت http://postharvestjournal.ir 

طبتاج http://tebtaj.ir

طب سنتی http://tebbe-sonaty.ir

محتوای این سایت جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد در صورتی که زیر 18  سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی