Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

سوال و جوابهایی درمورد پرده بکارت دختران  پرده بکارت

 سوالات در مورد پرده بکارت

 

پرده بکارت

به گزارش سایت طبتاج  پرده بکارت به بافت یا غشای نازکی میگویند که از جنس مخاطی است و ورودی واژن زن را بصورت ناقص می پوشاند.

 

محل قرار گیری پرده بکارت کجاست؟

پرده بکارت در واقعیت بخش خارجی اندام جنسی است. به همین علت دقیقا در ورودی دهانه واژن تعبیه شده است. ولی ورودی دهانه واژن در بعضی از اشخاص در همان آغاز اندام تناسلی است و به سادگی قابل مشاهده و تشخیص است و در بعضی هم در عمق است و مشاهده آن بطور معمول مقدور نیست.

 

سؤال و پاسخ هایی درباره پرده بکارت!

 

به چه دلیل شکل پرده بکارت من با آنچه در عکس های اینترنتی می بینم، متمایز است؟ آیا برای من مشکلی پیش آمده است؟

اولا توصیه می کنم برای ارضای حس کنجکاوی خود در مسایل جنسی به مشاهده تصاویری که دیدنشان گناه است، متوسل نشوید. هم ارزش ندارد، هم اینکه سوالاتی را برای شما به وجود می آورد که نتیجه آن جز نگرانی و بیماری افسردگی چیز دیگری نخواهد بود.

ثانیا شکل، رنگ و وضعیت اندام جنسی در اشخاص گوناگون متمایز است. پس اندام جنسی خود را با سایرین قیاس نکنید. کلیات آن در تمامی مشترک است ولی در مسایل جزیی اختلاف های بسیاری موجود است .

 

به چه دلیل پرده بکارت من سوارخ است. نگرانم که پرده بکارتم خود بخود پاره شده باشد؟

تمامی پرده های بکارت سوارخ هستند. از طریق همین سوارخ است که خون قائدگی از واژن بیرون می آید . اما در اشخاص محدودی پرده های بکارت بطور کامل بسته است. اینگونه اشخاص اگر به سن قائدگی برسند، به علت تجمع خون در پشت پرده بکارت حس درد میکنند که با مراجعه به متخصص زنان و زایمان پرده بکارت آنها برداشته شده و گواهی الزامی هم به وسیله پزشک قانونی به آنها داده می شود تا موقع ازدواج مشکلی نداشته باشند.

 

آیا موقع نزدیکی یا وارد کردن شی خارجی به واژن، پرده بکارت کلا از بین می رود؟

خیر. امکان دارد پرده بکارت از چند جا پاره شده و به چند تکه تقسیم شود. یا امکان دارد موجب پارگی بخش کوچکی از جداره آن و در نتیجه پارگی تعداد کمی مویرگ و خونریزی مختصری شود. بقایای پرده بکارت تنها موقع زایمان است که بطور کامل از بین می‏رود.

 

ایا امکان دارد پرده بکارت هیچوقت پاره نشود؟

آری. در چنین مواردی به پزشک مراجعه میکنند تا توسط عمل جراحی پرده برداشته شود.

 

آیا تمامی پرده های بکارت مثل هم هستند و در تمامی آنها موقع پاره شدن، خونریزی وجود دارد؟

پرده های بکارت با یکدیگر متفاوتند. اقسام گوناگونی از پرده های بکارت شناسایی شده اند ولی از بین آن ها بطور کلی رایجترینشان عبارتند از:

الف) پرده بکارت حلقوی: در این مدل، پرده بصورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. بنابراین در خیلی از موردها خون ریزی ندارد.

 

ب) پرده بکارت ارتجاعی: پرده ای که به میزان کافی قابل انعطاف و قابل ارتجاع است و به موقع وارد شدن آلت تناسلی پاره نمی شود، یا این که بطور جزیی پاره میشود و معمولاً خونریزی ندارد.

 

ج) پرده بکارت تیغه ای: پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه امتداددار در طول واژن دارد. خونریزی دارد.

 

د) پرده بکارت غربالی: پرده غربالی یا سوراخ سوراخ ، پرده ای است که بطور کامل در عرض واژن منجر شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است. خون ریزی دارد.

 

ھ) پرده بکارت بسته: پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خارج شدن نوزاد پاره میشود . امّا بصورت خطوط نامرتب گوشتی اطراف ورودی واژن باقی می ماند. همانطور که قبلا هم گفتیم، در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قائدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند بیرون شود و در نتیجه سبب پیدایش درد میشود . این چنین اشخاص باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قائدگی از آن بیرون شود.

 

  پرده بکارت

 اطلاعات مهم در مورد پرده بکارت

 

پرده بکارت من از مدل حلقوی است. آیا می توانم بادوست پسرم روابط جنسی داشته باشم؟

خیر. اولا چشم پوشی از جنبه پزشکی مسئله از نظر شرعی این روابط حرام است و در صورتی که اتفاق بیفتد زنا شده که گناه کبیره است. ثانیا هر گونه روابط جنسی و عمل دخولی که صورت بگیرد چه بسا در پرده حلقوی و ارتجاعی، به وسیله پزشکی قوانینی قابل تشخیص است، چه بسا درصورتی که پرده پاره نشده باشد.

آیا با داخل کردن انگشت امکان دارد پرده بکارت کم کم نازک شده و در پایان پاره شود؟

نمی توان در جواب به این سؤال نظر قطعی داد. این بستگی به محل قرار گرفتن پرده بکارت و هم مدل پرده بکارت و بزرگی و کوچکی انگشت دارد. ولی اینگونه نیست که پرده به مرور توسط انگشت نازک شود. بلکه بطور جزیی آسیب می بیند. برای تشخیص این پارگی پرده بکارت باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.

 

آیا متخصص موقع معاینه پرده بکارت من میتواند بفهمد که قبلا استمنا داشته ام یا نه؟

خیر. درصورتی که خودتان چیزی نگویید، نه متخصص، نه همسرتان و نه هیچ شخصی دیگر، متوجه نمی شود. ضرورتی هم ندارد که چیزی بگویید. برخی از پزشکان امکان دارد سوالاتی در این مورد از شما بپرسند ولی این سؤال علت بر این نمی شود که چیزی فهمیده باشند.

 

من از پاره شدن پرده بکارتم نگرانم ولی می ترسم برای معاینه به متخصص مراجعه کنم؟ امکان دارد به خانواده ام اطلاع دهد.

شما هیچوقت نباید از مراجعه به متخصص هراسی به دل خود راه دهید. پزشک متخصص هم انسانی است مثل من و شما که به قانون های انسانی پایبند است. یکی از وظیفه ها نخست پزشکان رازداری است. در ماده 648 قانون مجازات اسلامی آمده است که افشای رازهای بیماران جرم است و مجازات دارد. مجازات آن هم سه ماه و یک روز تا یک سال زندان، یا پرداخت جزای نقدی است.

 

پس چه بسا درصورتی که پزشکی چنین کاری را انجام دهد شما از بابت قانونی میتوانید علیه وی شکایت کنید. پزشکان دائما با بیماران گوناگون ارتباط دارند. آنها بیش از شما به حفظ رازها پایبندند. اصلاً شغل پزشکی به صورتی است که اشخاص گوناگون مشکلات و بیماری خود را در حدی که چه بسا به نزدیکترین اشخاص خانواده خود نمی گویند را با آن ها در میان می گذارند. بنا بر این ترس به دل خود راه ندهید و مسلماً برای معاینه مراجعه کنید. اما برای اسودگی خاطر، درصورتی که به پزشک غریبه مراجعه کنید بهتر است.

 

من در دوره قائدگی لخته خون مشاهده کردم. آیا این لخته خون علامت پارگی بکارت من است؟

خیر. وجود لخته خون در قائدگی طبیعی است و ربطی به پرده بکارت ندارد ولی درصورتی که بی اندازه این اتفاق برایتان می افتد، به پزشک مراجعه کنید تا ادامه یافتن آن منجر به کم خونی نشود و با تجویز داروهای لازم درمان شود.

 

من تازه ازدواج کرده ام ولی می ترسم خونریزی و درد شدیدی موقع برداشته شدن پرده بکارت داشته باشم؟

بیهوده مضطرب نباشید. خونریزی پاره شدن بکارت در حد چند قطره مختصر خواهد بود که چه بسا در بعضی به سختی تشخیص داده میشود . ولی برای اینکه درد نداشته باشید، همسرتان باید با شیوه درستی عمل نماید. درصورتی که امادگی روحی لازم برای نزدیکی نباشد و تحریک لازم صورت نگرفته باشد این درد خواهد بود. سفارش می کنم در نخستین شب عروسی نزدیکی صورت نگیرد.

 

صبر کنید و با ارامش کامل و امادگی لازم اقدام کنید. نگران حرف سایرین هم نباشید. قبل از نزدیکی لازم است برای ورود بدن شما انقدر برانگیخته باشد که مایل به برقراری روابط شود. قبل از هر چیز باید به ارامش در این رابطه تمرکز کنید و به مسئله بکارت و برداشته شدن آن اصلاً فکر نکنید. این مشکل کاملاً جنبه روحی دارد. سفارش می کنم همسرتان با پزشک حتما مشاوره داشته باشد تا بهتر بتواند به شما کمک کند. ایشان درصورتی که درست عمل نماید، نقش مؤثر و مهمتری را اجرا خواهد کرد.

 

من هنوز نتوانسته ام پرده بکارت همسرم را بردارم و موقعی که فشار میدهم درد بسیار زیادی را متحمل می شود. ایا می شود از اسپری بی حس کننده استفاده کرد و درصورتی که میشود :اسپری را باید مستقیما بر روی پرده بکارت بپاشیم؟

برای از بین بردن درد پرده بکارت هیچوقت نباید از اسپری بی حس کننده استفاده کنید. بسیاری از خانم‌ها به علت حساسیت قسمت‏های داخلی واژن، نسبت به داروهای بی حس کننده دچار سوزش شدید میشوند .

شما برای برداشتن پرده بکارت همسرتان اول باید امادگی الزامی را برای وی ایجاد کنید. به طوریکه ایشان خیال کند صرفا می خواهید به ایشان لذت بدهید و در صدد پاره کردن پرده نیستید. ولی در زمانی مطلوب بطور غیرمنتظره مبادرت به فشار مطلوب جهت پاره کردن پرده کنید. درصورتی که فشار شما ارام( کند و به مرور) باشد طبیعی است که درد آن و هم نگرانی همسرتان اجازه نمی دهد که ادامه دهید. ولی در پرده های عادی درصورتی که بصورت غیرمنتظره مبادرت شود مشکل حل میشود . برای شما یک مثال می زنم:درصورتی که دندان پزشک، دندان سست را بدون شدت و فشار الزامی و خیلی کند و آهسته بکشد، طبعا فرد خیلی ازار خواهد دید. ولی درصورتی که غافل گیرانه و به یک باره اقدام کند، موفق خواهد بود و درد کمتری هم متوجه فرد میشود .

توجه:در بعضی از اشخاص پرده به صورتی است که باید با جراحی برداشته شود. روشی را که گفتم ازمایش کنید. درصورتی که درست عمل کردید و پاسخ نداد جهت مشاوره با متخصص زنان و زایمان اقدام کنید.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی