Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

حقایقی درباره واژن زنان که احتمالا نمی دانید !

باکتری های موجود در واژن به حفظ pH واژن در حد مطلوب و دفع باکتری های مضر کمک می کنند. ترشحات واژن کاملاً طبیعی. ممکن است این ترشحات رقیق یا غلیظ، شفاف یا سفید باشد. این ترشحات نتیجه تلاش های واژن برای پاکسازی خود است.

به گزارش سایت طبتاج ،واژن یک کانال عضلانی به طول 5/7- تا 15 سانتی متر است که از دهانه رحم، قسمت تحتانی رحم، به سمت خارج بدن قرار دارد.

ولو شامل قسمت های بیرونی است – از جمله لبه، مجرای ادرار، کلیتوریس و دهانه واژن. باید تفاوت ولو و واژن را بدانید زیرا به درک آناتومی بدن کمک می کند.

۲٫ بیشتر افراد فقط از طریق دخول واژینال ارگاسم نمی شوند:

بیش از ۱۸ درصد از خانم ها می گویند از طریق دخول به واژن می توانند به ارگاسم برسند. اما برای ۸۰ درصد دیگر، کلید اصلی ارگاسم، کلیتوریس است. برخی از افراد می توانند همزمان ارگاسم واژینال و کلیتوریال را تجربه کنند؛ به این حالت “ارگاسم مخلوط” گفته می شود که ممکن است نادر به نظر برسد اما کاملاً قابل دستیابی است.

۳٫ همه افرادی که دارای واژن هستند خانم نیستند:

دستگاه تناسلی زنان شاخص جنسیت نیست. بسیاری از افرادی که دارای واژن هستند خانم نیستند. آنها ممکن است به عنوان مرد یا نان باینری شناخته شوند.

۴- واژن هنگام زایمان پاره می شود اما این اتفاق طبیعی است:

در بیش از ۷۹ درصد از زایمان های طبیعی، واژن دچار برش یا پارگی می شود. این “جراحات” می تواند پارگی جزئی یا طویل تر باشد (به نام اپیزوتومی) که عمداً توسط پزشک ایجاد می شود. به عنوان مثال، در شرایطی که زایمان زودتر اتفاق بیفتد. واژن بافتی انعطاف پذیر است و سریعتر از سایر قسمت های بدن بهبود می یابد.

۵- اگر دارای “نقطه”G هستید ، احتمالاً به دلیل وجود کلیتوریس است:

مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۷ موفق به یافتن G-spot نشد. در واقع شواهد و مدارک نشان داد G-spot وجود ندارد. اگر دوست دارید دیواره جلوی مهبل خود را لمس یا تحریک کنید ، احتمالاً شبکه داخلی کلیتوریس شما تشکر می کند.

۶٫ کلیتوریس مانند نوک کوه یخ است:

از نظر تاریخی، کلیتوریس یک مجموعه کوچک می باشد که دارای اعصاب<Nerves> می باشد و زیر پوست هود کلیتوری قرار دارد. ابعاد واقعی کلیتوریس تا سال 2009 ، هنگامی که گروهی از محققان فرانسوی یک مدل چاپی 3 بعدی از آن ایجاد کردند ، مشخص نبود.

اکنون می دانیم کلیتوریس یک شبکه گسترده ای از اعصاب است که بخش اعظم آن در زیر سطح پوست قرار دارد.

۷٫ “نقطه A”: مرکز لذت بردن

فورنیکس قدامی یا A-spot” ” نقطه ای است که در سمت شکم دهانه رحم قرار دارد و در اعماق واژن نسبت به نقطه G می باشد. طبق یک مطالعه در سال 1997 ، تحریک A-spot راهی آسان برای روانکاری بیشتر در واژن است. نتایج نشان داد 15 درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه بین 10 تا 15 دقیقه پس از تحریک به وسیله A-spot به ارگاسم رسیدند.

تصویر

۸- پرده بکارت به صورت خود به خودی پاره نمی شود:

اکثر خانم ها با پرده بکارت متولد می شوند. پرده بکارت پوست نازکی است که تا قسمت ورودی دهانه واژن امتداد یافته است. علی رغم آنچه ممکن است شنیده باشید، به هیچ وجه پرده بکارت به صورت خود به خودی پاره نمی شود.

اغلب پرده بکارت قبل از رابطه جنسی دخول پاره می شود. گاهی این پرده طی فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری یا قرار دادن تامپون پاره می شود. اما پاره شدن این پرده طی رابطه جنسی کاملا طبیعی است. پس از پاره شدن مقدار کمی خونریزی خواهید داشت.

۹٫ کلیتوریس دو برابر بیش از آلت تناسلی مردانه رشته عصبی دارد:

آلت تناسلی مردانه دارای حدود ۴۰۰۰ رشته عصبی است. کلیتوریس دارای ۸۰۰۰ رشته عصبی است.


۱۰٫ واژن بو می دهد:

واژن حاوی باکتری هایی است که تعادل pH واژن و سلامتی آن را حفظ می کند و مانند سایر باکتری ها ، این باکتری ها نیز بو دارند. بوی واژن کاملاً طبیعی است و نیازی به استفاده از عطر یا شوینده معطر نیست. اما اگر بوی جدیدی حس کردید به پزشک مراجعه کنید.

۱۱- واژن خود را تمیز می کند. بگذارید کار خودش را انجام دهد:

باکتری های موجود در واژن به حفظ pH واژن در حد مطلوب و دفع باکتری های مضر کمک می کنند. ترشحات واژن کاملاً طبیعی. ممکن است این ترشحات رقیق یا غلیظ، شفاف یا سفید باشد. این ترشحات نتیجه تلاش های واژن برای پاکسازی خود است. تکنیک های تمیز کردن مانند دوش واژن ایده بدی است زیرا تعادل طبیعی داخل واژن را از بین می برد و منجر به مشکلاتی مانند واژینوز باکتریایی و عفونت می شود.

۱۲٫ در صورت تحریک جنسی واژن “خیس” می شود:

واژن به دلایل مختلف خیس می شود. هورمون ها باعث می شوند که مخاط دهانه رحم به صورت روزانه دفع شوند. ولو تعداد زیادی غدد عرق دارد. همچنین واژن بدون توجه به تحریک شدن، می تواند به طور خودکار روانکاری انجام دهد.

۱۳٫ هنگامی که تحریک می شوید واژن عمیق تر می شود:

در هنگام رابطه جنسی، واژن عمیق تر می شود. به طور معمول، طول واژن ۵/۷ تا ۱۵ سانتی متر و عرض آن ۵/۲ تا ۶ سانتی متر است. پس از تحریک جنسی، قسمت بالایی واژن طولانی تر می شود و دهانه رحم و رحم را عمیق تر می کند تا دخول راحت تر انجام شود.

۱۴٫ تغییر رنگ :

هنگامی که تحریک می شوید جریان خون به ولو و واژن افزایش می یابد. این مسئله باعث می شود رنگ پوست در این منطقه تیره تر به نظر برسد. البته نگران نباشید، پس از اتمام رابطه جنسی دوباره رنگ ولو و واژن به حالت عادی خود بر می گردد.

۱۵٫ ارگاسمهای مختلف متفاوت هستند:

ارگاسمهای مختلف متفاوت هستند. بسیاری از ارگاسمها کوتاه هستند در حالی که دیگران با احساس بیشتر همراه هستند.

۱۶٫ می توانید با واژن خود وزنه بلند کنید:

مربی روابط جنسی، کیم آنامی، می گوید هر چه عضلات واژن قوی تر باشد رابطه جنسی طولانی تر و با احساستر می شود.

۱۷- بعضی از افراد دو واژن دارند:

به دلیل ناهنجاری نادر به نام رحم دوشاخ، تعداد بسیار کمی از افراد دارای دو کانال واژن هستند. افرادی که دو واژن دارند هنوز هم می توانند باردار شوند و نوزاد خود را به دنیا بیاورند، اما خطر سقط جنین و زایمان زودرس در آنها بسیار بیشتر است.

۱۸٫ کلیتوریس و آلت تناسلی مردانه زادگاه مشترکی دارند:

در ابتدا، همه جنین ها دارای برآمدگی دستگاه تناسلی هستند. در هر دو جنسیت، برآمدگی دستگاه تناسلی قابل تشخیص نیست. سپس در هفته نهم بارداری، این بافت جنینی شروع می کند به آلت تناسلی مردانه یا کلیتوریس و لابیا تبدیل شود. اما نکته این است که هر دو زادگاه مشترکی داشتند.

۱۹٫ زایمان به طور دائمی واژن را کشیده نمی کند اما تغییراتی ایجاد می شود:

در روزهای اول پس از زایمان<giving birth> طبیعی، واژن و ولو دچار کبودی و تورم خواهد بود. همچنین طبیعی است احساس کنید واژن بازتر از حد نرمال است. اما نگران نباشید، تورم و گشادی ظرف چند روز بهبود می یابد. بعد از زایمان خشکی ایجاد می شود. بدن پس از زایمان استروژن کمتری تولید می کند. استروژن مسئول روانکاری واژن است. بنابراین بعد از زایمان به خصوص در هنگام شیردهی، واژن خشک می شود زیرا این امر تولید استروژن را کاهش می دهد.

اگرچه واژن نسبت به قبل از تولد گشادتر خواهد بود، اما می توانید با تمرین منظم کف لگن، عضلات واژن را سفت کنید.

۲۰٫ نمی توانید از تامپون یا هر چیز دیگری که در واژن قرار می دهید استفاده کنید:

در انتهای واژن، دهانه رحم و رحم قرار دارد. در هنگام زایمان دهانه رحم گشاد می شود. اما در بقیه زمان ها دهانه رحم بسته می شود. با این حال، ممکن است فراموش کردن تامپون را از داخل واژن خارج کنید. در این صورت تامپون بو می گیرد.

اگرچه خارج کردن تامپون به وسیله خودتان کاملاً بی خطر است اما بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا تمام آن را خارج کند.

۲۱- اندازه و محل کلیتوریس برای ارگاسم مهم است:

طبق مطالعه ای در سال ۲۰۱۴ ، دلیل عدم ارگاسم در طول دخول در رابطه جنسی، کوچک بودن کلیتوریس می باشد که در فاصله کمی از دهانه واژن قرار دارد.

۲۲٫ هنگامی که باردار هستید ، ترشحاتی دارید:

به منظور محافظت از شما و جنین در برابر عفونت، واژن به طور مرتب به تمیز کردن خود می پردازد و منجر به ایجاد ترشحاتی می شود. با ادامه بارداری، میزان ترشحات نیز بیشتر می شود. در هفته های آخر بارداری ترشحات صورتی رنگ می شوند.

نباید ترشحات بوی تند یا ماهی بدهد، و یا بافت چروک داشته باشد. در صورت مشاهده ترشحات با بوی ماهی یا بوی تند به پزشک مراجعه کنید.

۲۳- گرفتگی دارید؟

واژن شما ممکن است در این راه به شما کمک کند. سعی کنید به ارگاسم برسید تا آزادسازی مواد شیمیایی خوب مانند دوپامین و سروتونین تحریک شود. اثرات تسکین دهنده طبیعی این مواد شیمیایی برای کاهش درد می تواند درد ناشی از گرفتگی قاعدگی را کاهش دهد، و در نتیجه بدنبال ارگاسم عضلات شل می شوند.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی