Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

تعیین جنسیت فرزند + راهنمایی کامل

تعیین جنسیت فرزند چگونه صورت می گیرد؟ تعیین جنسیت فرزند چه کمکی به والدین می کند؟ کمی بیش از نیمی از زنان و مردان می خواهند جنسیت فرزند خود را قبل از تولد بدانند. یک مطالعه نشان داد که 57 درصد زوج ها می خواستند از این موضوع آگاه شوند. فهمیدن اینکه آیا قبل از رسیدن کودک پسر یا دختر دارید، یک انتخاب شخصی است که براساس شرایط و ترجیح شما انتخاب می شود. در حالی که هیچ درست یا غلطی برای تعیین جنسیت فرزند وجود ندارد، جوانب مثبت و منفی برای هر دو بحث وجود دارد.

تعیین جنسیت فرزند

دلیل تعیین جنسیت فرزند

به گزارش سایت طبتاج  در اینجا چند دلیل وجود دارد که ممکن است والدین بخواهند قبل از موعد تعیین جنسیت فرزند را متوجه شوند:

 • به امید پیوند زودتر: هرچه بیشتر درباره کودک آگاهی داشته باشید، قبل از رسیدن آنها احساس نزدیکتری به او خواهید داشت.
 • کنجکاوی خالص: همه از تعجب خوششان نمی آید! شما فقط ممکن است بخواهید بدانید.
 • برنامه ریزی لباس اتاق خواب یا لباس کودک: به خصوص اگر شما جزئی از تم ها یا رنگ های خاص جنسیتی می پسندید، ممکن است بخواهید این کار را از قبل برنامه ریزی کنید.
 • برنامه های مهمانی جنسیت آشکار: این روزها بسیار محبوب است، مهمانی های آشکار جنسیت گاهی اوقات بخشی از برنامه قبل از به دنیا آمدن نوزادان هستند و به شما اجازه می دهند تا اخبار را با عزیزان خود به اشتراک بگذارید.
 • تصمیم گیری های پزشکی: در بعضی موارد، تعیین جنسیت فرزند بخشی از نظارت بر بیماری های مادرزادی است که در پسران یا دختران شیوع بیشتری دارد. با این حال، در این مورد غیر معمول است که فقط به جستجوی جنسیت فرزند بپردازید. آزمایش ژنتیکی خاص نیز احتمالاً انجام می شود.

از طرف دیگر، همه والدین نمی خواهند قبل از تولد جنسیت فرزند خود را بدانند. یا بعضی اوقات، یکی از والدین می خواهد بداند، اما دیگری اینطور نیست. در اینجا دلایلی وجود دارد که ممکن است والدین منتظر جنسیت فرزند باشند:

 • شگفت زده شوید: برای برخی، میل به تعجب از بدو تولد قویتر از کنجکاوی برای یافتن زودتر است.
 • نگران ناامیدی جنسیتی: ناامیدی جنسیتی بسیار واقعی است. (بیشتر به این مورد در زیر مراجعه کنید.) در حالی که ممکن است برخی از افراد بخواهند که زودتر بدانند، برخی دیگر می توانند عمداً بخواهند در متوجه شدن این امر تاخیر کنند. ندانستن جنسیت فرزند در روز تولد سخت تر است، به دلیل احساسات زیاد و شاد دیگر در این رویداد.
 • به رنگهای خاص جنسی یا کلیشه ها متصل نیست: همه فکر نمی کنند که پسران باید اتاق آبی داشته باشند و دختران باید صورتی داشته باشند. یا، ممکن است آنها بخواهند دوستان و خانواده را ترغیب کنند که به دنبال رنگهای بی طرف جنسی بروند. مخفی نگه داشتن جنسیت این امر را محتمل تر می کند.
 • اعتقادات مذهبی یا سنتی: برخی بر این باورند که تعیین جنسیت فرزند قبل از تولد بدشانسی است یا اینکه در برنامه خدا دخالت می کند. برخی فقط آداب و رسوم سنتی قوی دارند و ترجیح می دهند تا به دنیا آمدن کودک جنسیت را پنهان کنند.

خنده در دوران بارداری

خطرات احتمالی تعیین جنسیت فرزند

اگرچه پاسخ صحیح یا غلطی درمورد این نیست که آیا باید جنسیت فرزند را قبل از به دنیا آمدن دریابید، خطرات آن را نیز باید در نظر بگیرید.

ناامیدی جنسیتی از تعیین جنسیت فرزند

هنگامی که شما به شدت دوست دارید دختردار شوید، و فهمید که پسر دارید یا برعکس، نتیجه می تواند غم، ناامیدی و حتی اندوه باشد. گاهی اوقات به عنوان ناامیدی جنسیتی خوانده می شود، بسیاری از والدینی که از جنسیت فرزندشان ناراحت هستند، قلب خود را آرام نگه می دارند. آنها ممکن است از واکنش خود احساس شرم کنند. هر والدینی یک کودک سالم می خواهد، اما آنها همچنین کودکانی را می خواهند که ایده های خاصی برای موفقیت آنها باشد، مانند این که امیدوار باشند فرزندشان از هوش بالایی برخوردار باشد، خوش تیپ یا زیبا یا یک انسان بالاتر از حد متوسط ​​باشد.

در کنار همین مضمون، برخی والدین نیز به طور خاص به یک پسر یا دختر امیدوار هستند. هر والدینی برای کودک خود آرزوهایی دارد، حتی اگر فرزندانشان به آنها گوش ندهند. وقتی تعیین جنسیت فرزند را قبل از تولد می فهمید و این جوابی نیست که به آن امید دارید، احساس ناامیدی ممکن است قوی تر یا سخت تر باشد. آنها با هیجان داشتن یک کودک جدید تندرست شاد نمی شوند. با این وجود، حتی اگر منتظر روز تولد باشید تا جنسیت فرزند خود را متوجه شوید، می توانید ناامیدی جنسیتی را تجربه کنید. یک مزیت احتمالی برای متوجه شدن زودتر از موعد این است که اگر می دانید از اخبار مربوط به یک جنسیت یا جنسیتی دیگر ناراحت می شوید، می توانید قبل از رسیدن کودک از مشاوره حرفه ای کمک کنید تا از این طریق بر روی ترس و احساسات خود کار کنید.

تشخیص بد تعیین جنسیت فرزند

اشتباهات نادر است، اما این اتفاق می افتد. یک مطالعه نشان داد که از هر 100 مورد، 1 مورد تعیین جنسیت فرزند اشتباه در طی 14 هفته گذشته سونوگرافی تشخیص داده می شود. مطالعات دیگر نشان داده اند که وقوع اشتباه حتی کمتر از 1 درصد است. اگر دستگاه تناسلی به دلیل ناهنجاری های مادرزادی ناهنجار شود، احتمال بروز اشتباهات افزایش می یابد. سونوگرافی ها در طول سه ماهه اول – بر خلاف سه ماهه دوم یا سوم – به احتمال زیاد منجر به شناسایی جنسیتی اشتباه می شوند.

تکنسین های سونوگرافی می توانند با موفقیت و به طور دقیق تعیین جنسیت فرزند را تنها در 12 هفته اول بارداری مشخص کنند. وقتی صحبت از روشهای غیر علمی تعیین جنسیت فرزند می شود، اشتباهات بسیار مکرر است. اگر از یک روش غیرقابل اعتماد برای تعیین اینکه آیا پسر یا دختر دارید، نمی خواهید برنامه ای برقرار کنید یا از نظر عاطفی به جنسیت فرزند متولد نشده خود متصل شوید. این یکی از دلایلی است که دانستن تصور و واقعیت چیست که بسیار مهم است.

تعیین جنسیت فرزند

روش های پیش بینی تعیین جنسیت فرزند

در زیر روش هایی برای پیش بینی تعیین جنسیت فرزند استفاده می شود:

آمنیوسنتز

آمنیوسنتز یکی از دقیق ترین روش های تعیین جنسیت فرزند قبل از تولد است، با دقت نزدیک به صد درصد. اما، این آزمایش به ندرت با هدف پیش بینی رابطه جنسی به دلیل خطرات پزشکی این روش انجام می شود. در طی آمنیوسنتز (آمنیو کوتاه)، یک سوزن با دقت از طریق شکم به داخل رحم و داخل کیسه آمنیوتیک وارد می شود. از سونوگرافی برای هدایت سوزن، برای جلوگیری از آسیب رساندن به کودک استفاده می شود. سپس از سوزن برای تهیه مایعات آمنیوتیک استفاده می شود.

این مایع آمنیوتیک حاوی مواد ژنتیکی کودک است. از طریق تجزیه و تحلیل کروموزومی می توان بیماری ژنتیکی خاصی را تشخیص داد. همچنین می توان جنسیت فرزند را تعیین کرد، کروموزوم XX نشان دهنده یک دختر و XY نشانگر یک پسر است. (برخی اختلالات ژنتیکی وجود دارد که کروموزومهای جنسی معمولی نیستند. به عنوان مثال، XXY در سندرم کلاینفلتر یا XO در سندرم ترنر. با این حال، این موارد نادر است.) آمنیوسنتز معمولاً هنگامی انجام می شود که خطر یا نگرانی از ناهنجاری های ژنتیکی وجود داشته باشد، مانند زمانی که مادر در سن 35 سالگی یا بالاتر است،

یا اگر آزمایش های دیگر خطر احتمالی را نشان داده باشد یا بیماری ارثی بخشی از تاریخ خانواده باشد. اگر به همین دلایل آزمایش را انجام داده اید، ممکن است درخواست تعیین جنسیت فرزند نیز ممکن باشد. آمنیوسنتز با خطر کمی از عفونت و خطر سقط فرزند همراه است. بسته به اینکه به کدام مطالعه ارجاع داده می شود، خطر سقط فرزند ممکن است بین 1 در 200 و 1 در 700 باشد. این خطر همچنین به مهارت تکنسین و زمان انجام آمنیو بستگی دارد. (هرچه زودتر انجام شود در دوران بارداری خطر از دست رفتن فرزند بیشتر است.) خطر بسیار کمی نیز وجود دارد که سوزن به کودک آسیب می رساند.


بیشتر بخوانید: رکن اصلی در تعیین جنسیت زمان است


نمونه برداری کورونیک ویلوس (CVS)

نمونه برداری از ویلی کوریونی (CVS) یکی دیگر از روش های بسیار قابل اعتماد پیش بینی تعیین جنسیت فرزند است، با دقت نزدیک به صد درصد. با این حال، مانند آمنیوسنتز، به دلیل اینکه تهاجمی است و خطر پزشکی دارد، به ندرت صرفاً برای تعیین جنسیت فرزند انجام می شود. CVS شامل گرفتن نمونه ای از بافت از جفت (به طور خاص، گرفتن نمونه از ویلی، برش های مو مانند بافت جفت) و آزمایش آن برای ناهنجاری های کروموزومی است. از نمونه بافتی نیز می توان برای تعیین جنسیت فرزند اینکه کودک XX (دختر) است یا XY (یک پسر) استفاده می شود. مانند آمنیوسنتز، خطراتی وجود دارد، از جمله احتمال نادر عفونت و افزایش خطر از دست دادن بارداری. CVS فقط برای تعیین جنسیت فرزند انجام نمی شود، اما می توان پیش بینی رابطه جنسی را به همراه غربالگری بیماری ژنتیکی نیز انجام داد.

تعیین جنسیت فرزند

آزمایش غیر تهاجمی قبل از تولد (NIPT)

یک شکل نسبتاً جدید آزمایشات قبل از تولد، آزمایش غیرتهاجمی قبل از تولد (NIPT) یک روش کم خطر برای تشخیص خطر ناهنجاریهای کروموزومی خاص است. این آزمایش با جستجوی رشته های DNA که در جریان خون شناور هستند، همچنین به عنوان DNA عاری از سلول شناخته می شود (cfDNA). هر کس cfDNA خود را دارد که در گردش خون شناور است، اما یک زن باردار نیز cfDNA فرزند متولد نشده خود را دارد. این cfDNA فرزند از جفت تهیه می شود که تقریباً از نظر ژنتیکی با فرزند یکسان است.

NIPT در درجه اول برای غربالگری خطر بیماری های مادرزادی مورد استفاده قرار می گیرد، و اگر به نظر می رسد افزایش خطر وجود دارد، ممکن است آزمایش های تهاجمی تر (مانند CVS یا آمنیوسنتز) برای تشخیص بیماری خاص انجام شود. با جستجوی قطعات DNA عاری از سلول Y- کروموزوم می توان از NIPT برای تعیین جنسیت نوزاد متولد شده استفاده کرد. در صورت وجود، این نشان می دهد که مادر احتمالاً یک پسر باردار است. اگر هیچ کروموزومی Y cfDNA وجود نداشته باشد، فرض می شود کودک به احتمال زیاد یک دختر است.

NIPT در تعیین جنسیت فرزند چقدر دقیق است؟ گفتن آن دشوار است، زیرا تست خیلی جدید است. برخی از مواردی که می توانند روی دقت نتیجه تأثیر بگذارند عبارتند از: انجام آزمایش (خیلی زود در بارداری دقیق تر نیست)، کیفیت نمونه خون و تشخیص شرایط ژنتیکی غیرقابل تشخیص مادر. با این حال، برخی از مطالعات نشان داده اند که اگر آزمایش NIPT پس از 8 هفته بارداری کامل شود، دقت در تعیین جنسیت نزدیک به 100 درصد است.

این دقیقاً صددرصد به زمانی که نتایج آزمایش نتیجه گیری نشده باشد، اشاره ای ندارد. یک مقاله مشخص کرد که بین 10 تا 20 درصد از نمونه های NIPT با نتایج “غیرقابل قطع” بر می گردند. به عبارت دیگر، برای هر 10 زن که آزمایش را انجام داده اند، بین 1 تا 2 تا از آنها هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود. اگر دوقلو دارید؟ آزمایش NIPT را می توان برای شما تعریف کرد که آیا فقط دختران یا حداقل یک پسر دارید. با این وجود نمی تواند تعیین کند که آیا شما یک پسر یا دو پسر دارید – فقط اینکه حداقل یک پسر وجود دارد یا به نظر نمی رسد پسر باشد، قابل تشخیص است.

سونوگرافی سنتی

استفاده از اینکه در طول سونوگرافی سه ماهه دوم پسر یا دختر دارید، محبوب ترین و شناخته شده ترین روش پیش بینی تعیین جنسیت فرزند است. این سونوگرافی روتین به طور معمول بین 18 هفته تا 22 هفته بارداری انجام می شود، به عنوان یک روش غربالگری در نظر گرفته شده است. این امکان را به پزشک و والدین می دهد تا بدانند که همه چیز درست است و کودک متولد نشده به خوبی رشد می کند. در طی این سونوگرافی، این امکان وجود دارد که تکنسین با نزدیک به 100 درصد دقت بتواند پسر یا دختر بودن را ببیند. آنها به دنبال علامت “همبرگر” (برای یک دختر) یا برای یک پسر می گردند، آلت تناسلی پسر ممکن است به وضوح قابل مشاهده باشد.

ممکن است از تکنسین بخواهید در هنگام سونوگرافی به شما چیزی را بگوید. یا می توانید از آنها بخواهید که آن را روی کاغذ بنویسند و آن کاغذ را در یک پاکت قرار دهند. اگر پدر و مادر حضور داشته باشند، ممکن است این درخواست را انجام دهید، اما فقط یک نفر می خواهد جنسیت فرزند را بشناسد، یا اگر قصد دارید یک جشن تعیین جنسیت فرزند را برگزار کنید، در جایی که می خواهید جنسیت حتی برای شما و شریک زندگی شما غافلگیر کننده باشد.

برای مهمانی های شگفت آور تعیین جنسیت فرزند ، شما ممکن است نتایج خود را به یک برنامه ریز رویداد حرفه ای، یک دوست برنامه ریزی مهمانی خود، یک نانوا (کسی که شما را برای تهیه یک کیک تعیین جنسیت فرزند با رنگ آشکار می کند) یا یک گل فروشی (که ممکن است یک جعبه بالن را تهیه کند) تحویل دهید. خطرات بسیار کمی برای مادر و نوزاد در سونوگرافی وجود دارد. با این حال، قرار گرفتن در معرض سونوگرافی کاملاً بدون خطر نیست. قرار گرفتن در معرض تکرار یا طولانی مدت ممکن است مضر باشد.

تعیین جنسیت فرزند

اشتباهات سونوگرافی تعیین جنسیت فرزند

آیا نتایج سونوگرافی شما اشتباه است؟ بله، ممکن است. بعید است، اما ممکن است. در موارد زیر ممکن است اشتباهات سونوگرافی در تعیین جنسیت فرزند رخ دهد:

 • انجام شده در طول سه ماهه اول: اگرچه می توان قبل از 14 هفته حاملگی به دنبال علائم جنسی فرزند بود، اما احتمال اشتباهات بیشتر است. تصمیم گیری یا وابستگی عاطفی به تعیین جنسیتی که در اوایل بارداری به پایان رسیده است، ایده خوبی نیست.
 • در صورت وجود ناهنجاری های دستگاه تناسلی: ناهنجاری های مادرزادی ارگان های تولید مثل می توانند تعیین جنسیت فرزند را مشکل یا غیرممکن کنند.
 • به نظر می رسد که یک دختر باشید: به خصوص در اوایل دوران بارداری، “دختر” ممکن است پسری باشد که آلت تناسلی او “پنهان” یا به وضوح قابل مشاهده نیست زیرا در موقعیت کودک یا رحم مادر قابل تشخیص نیست. فناوری سونوگرافی به طرز حیرت انگیزی دقیق است و اشتباهات بعید به نظر می رسد در بارداری بعد از 18 هفته. گفته می شود، در کمتر از 1 درصد موارد، این اتفاق می افتد.
 • تکنیک اولتراسوند بی تجربه: تجربه و مهارت فناوری سونوگرافی شما می تواند روی دقت تعیین جنسیت فرزند تأثیر بگذارد.

روش سونوگرافی رامزی در تعیین جنسیت فرزند

روش سونوگرافی رامزی بسیار علمی به نظر می رسد اما به نظر می رسد شواهد علمی بسیار کمی برای پشتیبانی از آن وجود دارد. بسیاری از سایتهایی که ادعای این روش را دارند، از نظر پزشکی برای پیوند با مطالعه اصلی معتبر هستند. با این حال، این مطالعه بی نتیجه است، و به نظر نمی رسد که مطالعه اصلی به صورت آنلاین در دسترس باشد. روش سونوگرافی رامزی ادعا می کند شما می توانید تعیین کنید که آیا شما پسر یا دختر دارید یا براساس کدام طرف جفت در رحم است. اگر در سمت چپ باشد، می گوید شما دختر دارید. اگر در سمت راست باشد، این به معنای این است که شما پسر دارید.

هیچ مطالعه مروری وجود ندارد که در حال حاضر این روش را دقیق ارزیابی کند. همچنین، کسانی که ادعا می کنند این روش کار می کند، درباره این که چگونه می دانند سونوگرافی درستی را نشان می دهد، استدلال می کنند. می توانید به تصویر آینه نگاه کنید. یا ممکن است تصویر از آن طرف گرفته شود، بر خلاف جلوی شکم. به عبارت دیگر، شما نمی توانید از نگاه کردن به عکس سونوگرافی چاپ شده در سمت جفت استفاده کنید، مگر اینکه به طور مشخص از تکنسین سؤال کنید که در جهت گرفتن تصویر از چه جهت گیری استفاده شده است.

مشاغل و وب سایتهای آنلاین وجود دارند که تصاویر سونوگرافی اولیه شما را گرفته و براساس روش Ramzi تعیین جنسیت فرزند انجام می دهند. این به احتمال زیاد هدر دادن پول است. بهتر است یا صبر کنید تا یک سونوگرافی در سه ماهه دوم بتواند نتایج دقیق تری به شما بدهد، یا آزمایش NIPT را انجام دهید (که می تواند در اوایل حاملگی 9 یا 10 هفته نتیجه را اعلام کند.)

کیسه صفرا در دوران بارداری

تست در خانه برای تعیین جنسیت فرزند

آزمایش های زیر می تواند در خانه برای تعیین جنسیت فرزند انجام شود:

آزمایشات ادرار

تعدادی کیت “تست” جنسیت مبتنی بر ادرار در منزل برای خرید آنلاین وجود دارد. هیچ یک از آزمایش های تعیین جنسیت فرزند مبتنی بر ادرار از نظر علمی دقیق نیست. در حقیقت، بعضی از این آزمایشات مستقیماً روی جعبه می گویند که آنها فقط برای اهداف سرگرمی هستند. همه این آزمایشات به کاربران هشدار می دهند که بر اساس نتایج تصمیم گیری “مالی یا عاطفی” نکنند. از آزمایشاتی که رضایت “100٪” یا ضمانت پس دادن پول ندارند، گول نخورید. آنها به این واقعیت تکیه می کنند که اکثریت مردم هرگز درخواست پول خود را نمی کنند، و این واقعیت است که این تست تعیین جنسیت فرزند را با دقت حدود نیمی از زمان از دیدگاه شانس خالص پیش بینی می کند.

آزمایشات ژنتیکی

همچنین آزمایش های ژنتیکی NIPT در خانه وجود دارد. این آزمایشات مبتنی بر ادرار نیستند اما نیاز به نمونه خون دارند. دو مارک اصلی شامل SneakPeek Test و Nimble Diagnostics است. برخلاف آزمایش ادرار در خانه، اینها یک پایه علمی قرار دارند. این آزمایشات از تست های غیر تهاجمی قبل از تولد (NIPT) استفاده می کنند، همانطور که در ابتدا در این مقاله توضیح داده شد. آنها به دنبال قطعات DNA عاری از سلول هستند، که رشته های DNA هستند که در جریان خون شناور هستند. اگر DNA عاری از سلول کروموزوم Y پیدا شود، این بدان معنی است که مادر در حال داشتن یک دختر است.

در حالی که خطر کمی برای این تست وجود دارد، در حدود 95 درصد نتایج صحیح را نشان می دهد، شما برای دریافت نتیجه تضمین نمی شوید. ممکن است نتیجه “فراگیر” بدست آورید، یا به این دلیل که نمونه خیلی زود گرفته شده است (حداقل باید 9 هفته باردار باشید) یا نمونه خون به دلایل دیگر از کیفیت کافی برخوردار نبوده است. هنوز معلوم نیست که زنان به طور مکرر نتیجه غیرقابل اعتماد دریافت می کنند.

همچنین، اگر خیلی در جمع آوری نمونه احتیاط نکنید، می توانید به طور تصادفی “نتیجه مرد” را از نمونه دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر دست شما با یک مرد تماس جسمی داشته باشد، آزمایش می تواند DNA عاری از سلولهای Y- کروموزومهای او را بگیرد. به همین دلیل قبل از گرفتن نمونه نیاز به شستشوی کامل دست است.

واقعیت در مقابل تعیین جنسیت فرزند

این حقیقت در مورد مباحثی است که معمولاً هنگام صحبت درباره پیش بینی تعیین جنسیت فرزند مطرح می شود.

بیماری صبحگاهی و تعیین جنسیت فرزند

حکمت عامیانه ای وجود دارد که می گوید اگر دختر داشته باشید، بیماری صبحگاهی بدتری خواهید داشت. این در واقع تا حدی درست است. تحقیقات نشان داده است که زنانی که به ویار صبحگاهی مبتلا هستند، بیشتر احتمال داشتن دختر در آنها وجود دارد. با این وجود، نکته مهم این است که بررسی ها هنگام نگاه به بیماری “منظم” در صبح، تفاوت هایی را پیدا نکرده اند. این اختلاف در جنسیت فقط در بیماری شدید صبحگاهی ظاهر می شود.

همچنین، ویار صبحگاهی نشانه خاصی از داشتن دختر نیست. شما به احتمال زیاد احتمال حمل یک دختر را دارید. چقدر این احتمال وجود دارد؟ در یک مطالعه مشخص شد، زنانی که به علت ویار صبحگاهی در بیمارستان بستری بودند، 50 درصد از آنها احتمال بارداری یک دختر را داشتند. اگر آنها به مدت سه روز یا بیشتر در بیمارستان بستری احتمال 80 درصد افزایش می یابد.

شهود مادر و تعیین جنسیت فرزند

برخی ادعا می کنند که زن اگر پسر یا دختر داشته باشد، نه فقط براساس علائم یا نشانه های خاص، بلکه می توان به “شهود مادر” تکیه کرد. یک مطالعه کوچک نشان داد که زنان با بیش از 12 سال آموزش می توانند جنسیت فرزند متولد نشده خود را با دقت 71 درصد، بهتر از آنچه ممکن است به طور اتفاقی پیش بینی کنند، پیش بینی کنند. زنان کم سواد کمتر موفق بودند و جنسیت درست را تا 43٪ می توانند تشخیص دهند. هنوز مشخص نیست که سطح تحصیلات مادر چگونه می تواند مهارتهای “شهود” آنها را تحت تأثیر قرار دهد. با این حال، مطالعات دیگر متوجه نشده اند که شهود یک مادر پیش بینی کننده رابطه جنسی قابل اعتماد است.

تعیین جنسیت فرزند

زنگ قلب فرزند در تعیین جنسیت فرزند

برخی ادعا کرده اند که صدای قلب فرزند برای نوزادان دختر سریعتر از نوزادان پسر است. مطالعات نشان داده است که این واقعیت ندارد. از نظر آماری تفاوت بین ضربان قلب فرزند ماده و فرزند نر وجود ندارد.

شکل و اندازه شکم در تعیین جنسیت فرزند

یک عبارت عامیانه وجود دارد که می گوید اگر زن “شکم بالایی داشته باشد” (شکمش بیشتر شبیه به یک بسکتبال در زیر پیراهن باشد)، پسری دارد و اگر کم وزن باشد، این بدان معنی است که دختر دارد. واقعیت این است که شما نمی توانید جنسیت فرزند را بر اساس شکل شکم تعیین کنید. شکل شکم شما بیشتر مربوط به ژنتیک شخصی شما، وزن شما قبل و در دوران بارداری و چند بارداری است که داشته اید.

تست Drano در تعیین جنسیت فرزند 

این اسطوره پیش بینی جنسیتی ادعا می کند که می توانید با مخلوط کردن ادرار با Drano دختر یا پسر بودن را تعیین کند. محققان در واقع تئوری Drano را در یک آزمایشگاه آزمایش کرده اند. و کار نمی کند شما نمی توانید رابطه جنسی را با استفاده از مواد شیمیایی لوله کشی سوزان پیش بینی کنید. ست Drano نه تنها نادرست است بلکه می تواند خطرناک باشد. دودو درانو می تواند بسیار سمی باشد. شما حتی نمیخواهید وقتی باردار نیستید با Drano بازی کنید چهبرسد به زمانی که باردار هستید.

وب دارای “نتایج” مختلف است، در حالیکه برخی وب سایت ها ادعا می کنند که ادرار برای یک پسر به رنگ قهوه ای یا آبی و برای یک دختر سبز می شود، در حالی که سایت های دیگر ادعا می کنند که برای یک دختر به رنگ آبی و برای یک پسر رنگ سبز خواهد بود. هیچ اجماعی در مورد اینکه رنگ ها به چه معنا هستند، وجود ندارد زیرا بخشی از آن بر اساس واقعیت نیست.

تعیین جنسیت فرزند با جوش شیرین

طبق تست جوش شیرین، مخلوط کردن ادرار با جوش شیرین می تواند به شما بگوید پسر یا دختر دارید. اگر این مخلوط حباب دار شود و کف کند، می گویند شما پسر باردارید. اگر اتفاقی نیفتد، می گویند دختری دارید.آزمایش جوش شیرین صحیح کار نمی کند – نمی توانید بگویید که دلیل مبتنی بر اسیدی بودن ادرار شما چیست.

اسیدیته ادرار شما می تواند در بسیاری موارد از جمله میزان آبرسانی، رژیم غذایی و میزان فعالیت بدنی شما تحت تاثیر قرار گیرد. اما هیچ مدرکی مبنی بر تغییر pH ادرار شما بر اساس جنسیت فرزند متولد نشده وجود ندارد. با این حال خبر خوب این است که این آزمایش بی ضرر است. برخلاف Drano، جوش شیرین یک ماده بی خطر است. اگر می خواهید فقط برای تفریح، ادرار خود را با جوش شیرین مخلوط کنید، می توانید – اما این به شما جنسیت فرزند شما را نمی گوید.

پس از تعیین جنسیت فرزند

وقتی تصور می کنید پسری دارید یا یک دختر دارید، می توانید در آهنگ های عامیانه زیادی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. نمودارهای جنسیتی باستانی چینی وجود دارد، که ادعا می کنند ماه مورد نظر شما و سن مادر می تواند به شما بگوید پسر یا دختر دارید یا نه. برخی از داستان های عامیانه وجود دارد که ادعای تصور در طی یک ماه عجیب و غریب را به شما دختر می دهند و تصور در یک ماه یکنواخت پسر را به شما می دهد. همچنین نظریه هایی وجود دارد که فصلی که شما در آن قرار دارید می تواند بر پسر یا دختر بودن شما تأثیر بگذارد.

نمودار جنس چینی باستان پیش بینی دقیقی از رابطه جنسی نیست. همچنین، همانطور که احتمالاً قبلاً حدس زده اید، آیا در طی یک ماه عجیب و غریب یا حتی یک ماه تصور کنید جنسیت فرزند شما را تغییر نخواهد داد. با این حال، فصول ممکن است در درک و تعیین جنسیت فرزند شما نقش داشته باشد. مطالعه ای در حدود 14000 زایمان نشان داد که حاملگی های پاییز به احتمال زیاد پسران هستند، در حالی که نوزادان در بهار تصور می شدند بیشتر احتمال دارد دختر باشند. البته تعداد متناسبی از دختران و پسران در هر دو فصل قابل تصور بودند و تمام بارداری هایی که در پاییز تصور می شود پسران نیستند.

تعیین جنسیت فرزند

تعیین جنسیت فرزند با حلقه

“تست حلقه” در تعیین جنسیت فرزند مانند این عمل می کند. شما یک حلقه می گیرید (هر حلقه ای، اما بسیاری از افراد از حلقه عروسی خود استفاده می کنند) و آن را روی یک رشته آویزان می کنند. سپس رشته را با حلقه ای که از آن آویزان است، بالای شکم خود نگه دارید. انگشتر نباید به شکم شما تماس پیدا کند بلکه روی آن معلق باشد. اگر حلقه به صورت حلقه‌ای حرکت کند، پسر دارید. اگر از یک طرف به سمت دیگری حرکت کند، شما یک دختر دارید. اگرچه امتحان کردن (و کاملاً بی ضرر) جالب است، تست حلقه نیز یک افسانه است – هیچ اعتبار علمی برای آن وجود ندارد.

تعیین جنسیت فرزند با وزن پدر

دیگر داستان زنان همسایه قدیمی اینگونه است. اگر پدر وزن قابل توجهی بدست آورد، می گویند مادر پسر حمل می کند. اگر وزن خود را افزایش ندهد، مادر در حال حمل یک دختر است. هیچ مدرک پزشکی مبنی بر صحت این موضوع وجود ندارد. با این حال، درست است که برخی از مردان وزن بیشتری پیدا می کنند و حتی علائم بارداری مانند حالت تهوع را در کنار همسران خود تجربه می کنند. به این سندرم کواد یا همان بارداری سمپاتیک گفته می شود. با جنسیت نوزاد متولد نشده، ارتباط ندارد.

هوس های غذایی در تعیین جنسیت فرزند

خرد عامه می گوید اگر شیرینی و همه چیزهای لبنی را میل می کنید، دختر خواهید داشت. اگر به ولع، شور و یا ادویه علاقه دارید، پسری خواهید داشت. در حالی که هیچ شکی نیست که برخی از خانمها در دوران بارداری میل به خوردن غذای بسیاری دارند – یک مطالعه تخمین زد که بین 50 تا 90 درصد از خانمها حداقل یک بار در هنگام بارداری غذای خاصی را میل می کنند – هیچ مدرکی مبنی بر اینکه هوس های غذایی با جنس فرزند در ارتباط است وجود ندارد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد زنان باردار با داشتن پسر ممکن است در کل کالری بیشتری مصرف کنند. مشخص نیست که چگونه می توانید این میزان مصرف “بیش از حد متوسط” غذایی را به اندازه کافی اندازه گیری کنید تا مشخص شود که آیا انتظار پسر دارید یا نه.

نوسانات خلقی در تعیین جنسیت فرزند

حکمت عامیانه می گوید که اگر نوسانات عمده ای دارید، احتمالاً یک دختر باردار هستید، اما اگر در کنترل خویش مشکل دارید، پسر دارید. استدلال در مورد آن به اندازه کافی جامع به نظر می رسد. شاید میزان استروژن شما با یک دختر بیشتر باشد و سطح تستوسترون با یک پسر بیشتر باشد؟ هورمون ها چه در مردان و چه در حالت خلقی تأثیر می گذارند. با این حال، زنان در هنگام بارداری با دختران یا تستوسترون بالاتر در هنگام بارداری با یک پسر، استروژن بالاتری ندارند. (مایع آمنیوتیک ممکن است غلظت بالاتری از هورمونهای جنسی خاص داشته باشد که خواهان جنسیت فرزند هستند، اما این تاثیری در میزان هورمون خون مادر ندارد.) نوسانات خلقی در دوران بارداری یک چیز واقعی است. با این حال، هیچ مدرک پزشکی وجود ندارد که خلق و خوی شما در مورد جنسیت فرزند را تعیین کند.

 تعیین جنسیت فرزند از روی درخشش پوست و مو

انواع اسطوره ها پیرامون ظاهر شما با جنس کودک شما وجود دارد. اگر دختر دارید، می گویند پوست روغنی و موهای خشک دارید. برخی می گویند اگر دختری را حمل می کنید، “درخشش خاصی” خواهید داشت. برخی دیگر می گویند که دختران “زیبایی مادرشان را می دزدند” و باعث آکنه می شوند. هیچ مدرکی در دست نیست و هیچیک از این موارد صادق نیست. شما می توانید دارای موهای زرق و برق دار و پوست درخشان داشته باشید، آیا انتظار یک پسر یا دختر را دارید.

تعیین جنسیت فرزند

چه موقع نوزادان جنسیت خود را نشان می دهند؟

فرایندی که از طریق آن تعیین جنسیت فرزند انجام می شود تمایز جنسی انسان نامیده می شود. از زمان بارداری تا چند ماه بعد از آن در مورد تعیین جنسیت فرزند شما اطلاعاتی کسب نخواهید کرد، اما از لحظه شروع بارداری قطعا جنسیت معلوم شده است. ژن های نوزاد تعیین جنسیت فرزند را مشخص می کنند. همه تخم ها حاوی یک کروموزوم X هستند، در حالی که اسپرم ها می توانند یک کروموزوم X یا Y داشته باشند. اگر تخمک توسط سلول اسپرم حامل کروموزوم X حاصل، فرزند XX حاصل می شود. در مقابل، اگر سلول اسپرم دارای کروموزوم Y باشد، فرزند کروموزوم XY مردانه خواهد داشت.

در ابتدا، همه فرزند صرف نظر از جنسیت یکسان به نظر می رسند. در حقیقت، اگر به دلیل اثر تستوسترون نبود، همه نوزادان دارای صفات زنانه می باشند. تا هفته هفتم بارداری، کودک شما ساختاری به نام “ریج دستگاه تناسلی” خواهد داشت. سپس در طی 5 هفته آینده، کودک شما شروع به تولید هورمون هایی می کند که باعث تحریک رشد اندام های جنسی آن می شوند. تمام اندامهای جنسی از لبه دستگاه تناسلی ناشی می شوند. تخمدان ها و لوزه ها معادل بیضه ها هستند، به این معنی که از همان سلول ها درست مانند کلیتوریس و آلت تناسلی ایجاد می شوند. بنابراین هنگامی که این هورمونها شروع به کار کردند، لبه دستگاه تناسلی شروع به تمایز در این ساختارها می کند.

در پسران، لبه های تناسلی تا هفته 9 شروع به طولانی شدن آلت تناسلی می کند و جوانه های کوچک در هفته 10 پروستات تشکیل می شوند و سیستم ادراری تا هفته 14 تشکیل می شود. در سه ماهه سوم در دختران، تخمدانها بین هفته های 11 تا 12 ایجاد می شوند و 7 میلیون تخم اولیه را پر می کنند. این تخم ها تا زمان تولد به مقدار کم تولید می شوند و کودک دختر شما با تقریباً 2 میلیون تخم در تخمدان های خود به دنیا خواهد آمد. دو ساختار به نام مجاری paramesonephric برای تشکیل رحم و واژن در ماه سوم بارداری فیوز می شوند. واژن حدود هفته 22 باز خواهد شد.

تعیین جنسیت فرزند – 5 نشانه دختر بودن جنین

باورها و اسطوره های محبوب زیادی وجود دارد که ادعا می کنند علائم اولیه پسر یا دختر را پیش بینی می کنند. و گرچه وسوسه انگیز است که فکر کنید می توانید تعیین جنسیت فرزند خود را از طریق علائم جسمی مشخص کنید، تحقیقات پزشکی بسیاری از این اسطوره ها را نادیده گرفته است. در اینجا حقیقت در مورد 5 علامت بارداری فرضی برای یک دختر وجود دارد:

حمل کودک بالا است

یکی از معمول ترین اسطوره های مربوط به جنسیت فرزند می گوید که داشتن یک برآمدگی بالاتر به معنای داشتن دختر است. با این حال، این نشان داده شده است که یک افسانه است. بزرگترین عواملی که نحوه ظاهر برجستگی شما را تعیین می کند وضعیت جسمی شما، میزان حاملگی هایی که داشته اید، شکل بدنی عضلات شکم و افزایش وزن کلی شما در دوران بارداری است.

قبل از بارداری دارای استرس بسیاری هستند

یکی دیگر از باورهای رایج این است که قبل از بارداری میزان استرس شما می تواند در تعیین جنسیت فرزند شما نقش داشته باشد. و با کمال تعجب، مطالعات علمی همبستگی بین این دو واقعیت را پیدا کرده اند. یک مطالعه نشان داد که زنانی که سطح کورتیزول بالاتری دارند – هورمون استرس- احتمال بیشتری برای داشتن یک دختر دارند. با این حال، دلیل این هنوز کشف نشده است.

نوسانات خلقی

برخی فکر می کنند استروژن تولید شده توسط دختران می تواند بر شوخ طبعی مادر تأثیر بگذارد و باعث ایجاد نوسانات روحی شود. با این حال، مطالعات علمی نشان داده اند که این درست نیست. همه زنان باردار به دلیل نوسان هورمون های خود در حاملگی می توانند از نوسانات خلقی رنج ببرند. اما این تغییرات خلقی به جنسیت نوزاد شما مربوط نمی شود!

تعیین جنسیت فرزند

داشتن بیماری صبحگاهی بیشتر

یکی دیگر از باورهای رایج بیان می کند که از آنجا که دختران هورمون بیشتری تولید می کنند، مادران آنها از یک بیماری شدیدتر صبحگاهی رنج می برند. اما علم و تجربه هر دو نشان داده اند که بیماری صبحگاهی می تواند در زنان متفاوت باشد. همین زنان حتی می توانند در طی بارداری های مختلف سطح مختلفی از بیماری صبحگاهی را تجربه کنند. یک مطالعه که در مجله پزشکی “لنست” منتشر شده است، بین بیماری شدید صبحگاهی و احتمال داشتن یک دختر ارتباط کمی وجود دارد. با این حال، شواهد آنها قطعی نبود، بنابراین این اسطوره همچنان باقی می ماند … خوب، یک اسطوره.

داشتن آکنه یا پوستی تیره

آیا تاکنون شنیده اید که یک دختر بچه زیبایی مادر را به سرقت می برد؟ برخی افراد معتقدند اگر دختری دارید، پوست چرب یا کسل کننده و آکنه زیادی خواهید داشت. اما این فقط یک باور غلط دیگر است. هورمون حاملگی می تواند غیرقابل پیش بینی باشد، و آنها روی پوست و موهای هر زن متفاوت خواهند بود.

تعیین جنسیت فرزند – 5 نشانه پسر بودن جنین

ولع غذاهای شور

تحقیقات نشان داده است که در هر جایی بین 50 تا 90٪ از کل زنان باردار در برخی از مواقع در دوران بارداری هوس غذا می کنند. و یک عقیده رایج بیان می کند که زنانی که دختران را حمل می کنند شیرینی بیشتری را میل می کنند. آنها همچنین فکر می کنند اگر شما پسر دارید، غذاهای غلیظ و شور را هوس می کنید. حقیقت این است که هوس های زن بیشتر از جنسیت فرزندشان به نیازهای غذایی آنها مربوط می شود. بنابراین این یک نشانه بارداری برای یک پسر نیست.

ضربان قلب پایین فرزند

اسطوره تعیین جنسیت دیگر ادعا می کند که اگر ضربان قلب کودک شما در حدود 140 ضربه در دقیقه باشد، یک پسر است. ضربان قلب سریعتر به این معنی است که شما دختری را حمل می کنید. اما مطالعات علمی نشان داده اند که بین ضربان قلب فرزند های دختر و پسر تفاوت معنی داری وجود ندارد. در حقیقت، فرزند های مرد ضربان قلب کمی سریعتر دارند، اما تقریباً 3 ضربان در دقیقه است.

تعیین جنسیت فرزند

شکم پایین است

درست مانند شکم بالا، به این معنی است که شما بچه پسر دارید،اعتقاد بر این است که شکم پایین به معنای این است که کودک شما پسر است. اما هیچ مدرکی برای پشتیبان گیری از این تئوری موجود نیست. همانطور که در بالا گفتیم، شکل برجستگی شکم شما توسط عوامل دیگری مشخص می شود.

مو و پوست سالم تر

این برعکس اسطوره است که داشتن یک دختر “زیبایی شما را از شما دور می کند”. بسیاری از مردم بر این باورند که اگر پسری دارید، پوست شما سالم تر به نظر می رسد و موهای ضخیم و براقی دارید. اما در واقعیت، این تغییرات فقط به هورمونهای بارداری بستگی دارد. برخی از خانمها می توانند رنگدانه یا آکنه پوستی ایجاد کنند، در حالی که برخی دیگر موهای ضخیم و “درخشش بارداری” دارند.

نوسان خلقی ندارد

آیا کسی واقعاً معتقد است که داشتن یک پسر به این معنی است که زنان باردار از نوسانات روحی جلوگیری می کنند؟ متأسفانه، این درست نیست! شما به همان اندازه ای احتمال دارد که پسر یا دختر داشته باشید، نوسانات خلقی را تجربه خواهید کرد. این یک مورد بسیار شایع برای بسیاری از زنان باردار است.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی