Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

تاثیرات منفی سیگار در رابطه جنسیضررهای سیگار , مضرات سیگار کشیدن

تاثیر منفی سیگار در قدرت جنسی

 

به گزارش سایت طبتاج  همه ما عوارض سیگار برای بدن را می دانیم. ماده های شیمیایی داخل سیگار به دیواره های رگ های خونی اسیب زده و عملکرد آن ها را مختل می کند. این ماده های شیمیایی میتواند به قلب، مغز، کلیه ها و بافت های دیگر در سرتاسر بدن اسیب برساند. با ترک سیگار رگ های خونی درمان شده و سلامت و عملکرد جنسی هم بهبود می یابد.

تأثیر منفی سیگار در قدرت جنسی

سالیانه حدود پنج میلیون نفر در سراسر دنیا به علت استفاده از دخانیات جان خویش را از دست می دهند. این امار وحشتناک نشان می دهد که مبارزه با مصرف دخانیات، یکی از اصول اساسی برای حفظ و ارتقای سلامت عمومی است. بی شک می دانید که سیگار سبب پیدایش سرطان ریه، بیماری های قلبی عروقی و غیره می شود. علاوه‌براین مشکلات، مصرف سیگار تاثیری منفی روی قدرت جنسی و توان باروری دارد که در این مطلب به آن ها اشاره می شود.

 

سیگار و قدرت جنسی

سیگار سبب اسیب اسپرماتوزوئیدها و کاهش باروری می شود. استفاده از سیگار و دخانیات سبب کاهش تعداد و کیفیت اسپرماتوزوئیدها و در نتیجه ناهنجاری ها و اختلال های کروموزومی می شود. به همین علت هم استفاده از دخانیات، قدرت باروری مردها را پائین می آورد.

 

ضررهای سیگار , مضرات سیگار کشیدن

تاثیر سیگار بر روابط زناشویی

 

بهبود اختلال نعوظ با ترک سیگار

احتمال اختلال نعوظ در مردان سیگاری نسبت به افرادی که سیگار نکشیده اند، بیشتر است. همچنین اختلال نعوظ در افرادی که بصورت دائمی و شدید سیگار می کشند، بیشتر نشان داده شده است، ولی خبر خوب اینکه با ترک سیگار علایم اختلال نعوظ هم از بین می رود.

 

درمان نازایی ناموفق

احتمال نازایی در خانم های سیگاری شش برابر خانم هایی است که سیگار استفاده نمی کنند. حتی میزان موفقیت به دنبال درمانهای نازایی و IVF در خانم های سیگاری بطور واضحی کم تر از خانم های غیرسیگاری است. دیده شده در خانم های سیگاری تعداد و کیفیت تخمک ها و جنین های به دست آمده کم تر است و احتمال کاشت این جنین ها در رحم کاهش می یابد، طوری که در اشخاص سیگاری تا 50 درصد میزان کاشت جنین و حاملگی کاهش می یابد.

 

درصورتی که شما یک آقا هستید باید بدانید رگ های خونی آلت تناسلی تان تحت تأثیر سیگارهایی که می کشید محدود و تنگ میشوند و در نتیجه نعوظ باکیفیتی نخواهید داشت. ترک سیگار به ویژه در مردهای جوان میتواند این مشکل را حل کند. خانم‌ها هم با ترک سیگار مشکلشان از این جهت رفع خواهد شد.

 

سیگار و یائسگی زودرس

تأثیر دیگر دخانیات بر رابطه جنسی این است که استعمال دخانیات بر قدرت باروری هم تأثیر منفی می گذارد، احتمال ابتلا به بیماری های آمیزشی را افزایش می دهد و منجر به یائسگی زودرس می شود.

 

ضررهای سیگار , مضرات سیگار کشیدن

تاثیر منفی سیگار در رابطه جنسی

 

تأثیر دخانیات بر سلامت جنسی

رابطه بین استعمال دخانیات در طولانی مدت و ایجاد اختلال در میل جنسی( اختلال نعوظ یا خشکی واژن) کاملاً به اثبات رسیده است.

 

درصورتی که چه مشکلات ایجاد شده برای سلامت جنسی ناشی از عوامل زیادی هستند ولی استعمال و تأثیر دخانیات بر رابطه جنسی یکی از مهمترین عوامل به شمار می آید به ویژه زمانی که میل جنسی بطور ناگهانی کاهش می یابد.

 

دخانیات بعنوان یکی از عوامل بسیار پرخطر در ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شناخته می شود.

 

پیدایش مشکل در گردش خون یکی از علل اصلی فیزیکی اختلال نعوظ است.

 

واضح و روشن است که نیکوتین و تنباکو به واسطه اثرات زیان آور خود بر گردش خون سلامت جنسی مصرف‌کنندگان مواد مخدر را به خطر می اندازند.

 

ارتباط بین مشکلات نعوظ و بیماری های قلبی عروقی همچنین انقباض شریان های کلیه بیانگر این است که اختلال نعوظ یکی از علامت های نخست پیدایش بیماری های قلبی عروقی است.

 

اختلال نعوظ میتواند چند سال پیش از اولین علایم بیماری قلبی رخ دهد.

 

میزان زیانبار بودن استعمال دخانیات برای تمامی رگ های بدن به دوز مصرفی دخانیات و مدت زمانیکه شخص از دخانیات استفاده می کند بستگی دارد.

 

بعضی مطالعات صورت گرفته در خصوص تأثیر دخانیات بر رابطه جنسی حاکی از این است که اختلال نعوظ به میزان ۴۰% در افرادی که مرتبا از مواد مخدر استفاده می کنند افزایش می یابد.

 

ما یک سیگاری فعال و یک نوع سیگاری غیرفعال داریم. در اتاقی که مردی سیگار میکشد یک سوم دود آن به کناری اش میرسد یعنی درصورتی که مردی سه تا سیگار بکشد اثرات سیگار در بغل دستی او به مثل این است که یکی از سه تا سیگار را کناری وی کشیده است.

 

همین حالا سیگار کشیدن را متوقف کنید و از داشتن روابط جنسی بهتر لذت ببرید.

 

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی