Code Center

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

امکان بارداری بدون رابطه جنسی کامل و دخول چقدر است؟

در برخی موارد رابطه از پشت به معنای دخول در مقعد نبوده و آلت تناسلی مرد در نزدیکی واژن قرار می‌گیرد. در این حالت اگر مایع منی به نوعی روی قسمت خارجی دستگاه تناسلی زن ریخته باشد این احتمال وجود دارد که برخی از اسپرم‌ها به دیواره‌های اطراف چسبیده و خود را وارد مجرای واژن کنند.

به گزارش سایت  طبتاج   ، خیلی از زوجین ترس این را دارند که بدون اینکه دخولی صورت بگیرد آیا فرد حامله می شود یا خیر؟ داشتن این نگرانی و این سوال که آیا من حامله هستم یک سوال قدیمی است و قدمت آن به قدمت روابط جنسی بشر می رسد. همیشه بعد از روابط جنسی خطرناک زوجین نگران این مساله هستند که آیا رابطه جنسی آن ها منجر به حاملگی شده است؟ در ادامه اطلاعات جامع و کاملی را خواهید خواند.

آیا احتمال بارداری بدون دخول وجود دارد؟

- احتمال بارداری بدون دخول و باردار شدن دختر باکره و حاملگی با پیشاب بدون پاره شدن بکارت و احتمال حامله شدن در صورت وجود پرده بکارت وجود دارد.

- هر زمان آلت مردانه با محدوده واژن در تماس قرار گیرد، شانس باردار شدن وجود دارد. اگر چه احتمال آن به اندازه هنگامی نیست که که انزال کامل صورت می گیرد، اما به هر حال احتمال باردار شدن وجود دارد.

- مایع پیش انزال همان مایع شفافی است که پیش از انزال از آلت مردانه تراوش می کند. بیشتر مرد ها کنترلی روی آن ندارند و تراوش آن را احساس هم نمی کنند. این مایع دارای تعدادی اسپرم است پس می تواند بارداری ایجاد کند.

- برخی کارشناسان می گویند اگر لباس کاملا آغشته به اسپرم شود و با واژن خانم در تماس قرار گیرد، احتمال بسیار ضعیفی برای باردار شدن وجود دارد. تاکنون بررسی های دقیق و خاصی در این باره انجام نشده است. اگر چه این احتمال اندک است، در صورت شک داشتن به تماس با اسپرم، بهتر است از قرص های پس از نزدیکی (قرص ضد بارداری اورژانس) استفاده کنید.

- چندان فرقی نمی کند که در چه ساعت و زمانی نزدیکی داشته باشید. مهم ترین مساله وجود اسپرم در لوله های فالوپ هنگام تخمک گذاری است. البته پژوهش هایی نشان داده اند که مثلا تخمک گذاری در بهار، بیشتر نزدیک به سپیده دم رخ می دهد.

- در برخی موارد رابطه از پشت به معنای دخول در مقعد نبوده و آلت تناسلی مرد در نزدیکی واژن قرار می گیرد. در این حالت اگر مایع منی به نوعی روی قسمت خارجی دستگاه تناسلی زن ریخته باشد این احتمال وجود دارد که برخی از اسپرم ها به دیواره های اطراف چسبیده و خود را وارد مجرای واژن کنند.

شرایط بارداری بدون دخول:

با توجه به موارد ذکر شده دریافتیم که برای وقوع حاملگی می بایست موارد زیر اتفاق بی افتد:
۱. رابطه جنسی حداکثر در فاصله کمتر از ۳۶ ساعت بعد از تخمک گذاری و یا کمتر از ۷۲ ساعت قبل از تخمک گذاری برقرار شود.
۲. کل روز های احتمال تخمک گذاری در زن با توجه به سیکل قاعدگی تنها ۱۰ روز در یک سیکل می باشد.
۳. اسپرم بتواند خود را در این محدوده ی زمانی اعلام شده از مسیر طولانی ابتدای واژن به لوله شیپوری رحم برساند.
۴. در صورتی که دختر باکره باشد اسپرم بتواند از سوراخ پرده بکارت عبور کرده و خود را به داخل واژن برساند.

با توجه به موارد ذکر شده و احتمال های بررسی شده می بایست گفت که احتمال وجود حاملگی در صورت باکره بودن دختر وجود دارد، ولی این احتمال بسیار کم است. این اتفاقی معمول است که پس از برقراری رابطه جنسی زنان از ترس حاملگی دچار استرس شده و همین استرس و نگرانی پریود شدن آن ها را به تعویق می اندازد و به دنبال آن پریود نشدن استرس حاملگی را بیشتر می کند و آن ها در چرخه ای از استرس و نگرانی قرار می گیرند.

۱- اگر رابطه جنسی نداشته باشم چه می شود؟

باردار شدن بدون داشتن رابطه جنسی نیز رخ می دهد، اگر موارد زیر اتفاق بیفتد:
-اسپرم به مهبل (واژن) وارد شود - به عنوان مثال، اگر مایع منی روی انگشتان دست شما یا همسرتان باشد و واژن را لمس کنید
-انزال در نزدیکی واژن رخ دهد
-آلت تناسلی در نزدیکی واژن ارضا شود.
احتمال باردار شدن در این روش ها بسیار کم است، زیرا اسپرم فقط مدت کوتاهی در خارج از بدن زندگی می کند. با این حال، اگر در حال برنامه ریزی برای بارداری نیستید، دانستن این موضوع مهم است که احتمال بارداری به این روش ها وجود دارد.

۲- آیا احتمال بارداری در نزدیکی خشک (بدون روانکاری واژن) وجود دارد؟

این حالت زمانی است که دخول رخ نمی دهد، اما تماس پوستی در ناحیه تناسلی وجود دارد. باز هم، هر زمان آلت تناسلی و واژن در تماس قرار می گیرند، خطر کمی برای بارداری و خطر انتقال STD وجود دارد. تنها چیزی که باید اتفاق بیفتد این است که مایع منی در داخل واژن نشت کند.

۳- آیا اسپرم میتواند از طریق لباس منتقل شود؟

اگر لباس به طور کامل آغشته به اسپرم باشد و در تماس مستقیم با واژن زن باشد، احتمال دارد اسپرم بتواند وارد واژن شود، اما این اتفاق بسیار بعید است.

۴- آیا ممکن است بارداری در اثر رابطه جنسی مقعدی رخ دهد؟

بارداری نمی تواند در اثر رابطه جنسی مقعدی اتفاق بیفتد، اما به دلیل اینکه دهانه واژن و مقعد بسیار نزدیک است، احتمال انتقال اسپرم به مهبل (واژن) وجود دارد. با این حال، این امر بسیار بعید است.

۵- آیا بارداری می تواند در اثر رابطه جنسی دهانی رخ دهد؟

اگر دستگاه تناسلی مرد و زن در تماس با یکدیگر قرار نگیرد و اسپرم به قسمت واژن وارد نشود، هیچ فرصتی برای بارداری وجود ندارد.

نکته مهم در مورد بارداری بدون دخول:
دقت داشته باشید فرایند حاملگی فرایندی است که به این سادگی ها امکان پذیر نمی باشد. مواردی هستند که پس از چندین بار رابطه جنسی کامل هنوز احتمال بارداری در بین آن ها کم بوده پس به استرس و نگرانی خود خاتمه دهید.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی